menu button
سبد خرید شما

محصولات صوتی

کتاب صوتي روانشناسي کاهش وزن

کتاب صوتي روانشناسي کاهش وزن

چاقي، بلاي قرن جديد

پرخوري و چاقي بلاي قرن کنوني شده است و بيش از هر زمان ديگري در تاريخ بشريت، چاقي و اضافه وزن قرباني مي‌گيرد. بيشتر از نود درصد رژيم‌هاي لاغري شکست مي‌خورند و يا دوباره به صورت اضافه وزن بيشتر بر مي‌گردند. هر سال ميلياردها دلار در صنعت لاغري هزينه مي‌شود و نتيجه‌ي آن چاق‌تر شدن و اضافه‌تر شدن وزن کودکان و جوانان است. هيچ‌کس هم نمي‌داند راه درست رهايي از چربي‌هاي اضافي چيست. هزاران عنوان کتاب در خصوص رژيم‌هاي لاغري هر روز وارد بازار مي‌شود و هر کس در حد و توان خويش سعي مي‌کند راز کاهش وزن را برملا سازد؛ اما با وجود همه‌ي اين تلاش‌ها، چربي‌ها گرم به گرم به بدن‌ها اضافه مي‌شوند،

ترس از چاقي و ترس از زشتي

روان‌ها هر روز پريشان‌تر و ذهن‌ها هر ساعت آشفته‌تر مي‌گردند و ترس از زشتي حاصل از چاقي جزو ترس‌ها و اضطراب‌هاي دائمي نسل جديد به شمار مي‌رود و به خصوص به مشغله‌ي ذهني دختران جوان و زنان تبديل شده است. امروز هر رسانه‌اي براي يافتن مخاطب، حداقل يک مطلب در مورد خواص لاغري ميوه‌ها و روش‌هاي جديد و قديم کاهش وزن چاپ مي‌کند. در فروشگاه‌هاي بزرگ، تعداد کتاب‌هاي مربوط به رژيم غذايي بيشتر از هر بخش ديگري است. کافي است در وب‌سايت آمازون کلمه‌ي رژيم غذايي (diet) را جست‌وجو کنيد. از تعداد بي‌شمار کتاب‌هاي جديد در اين خصوص حيرت خواهيد کرد.

راز کاهش وزن

به راستي وقتي اين همه دانش، اطلاعات و فناوري در مورد چاقي و روش‌هاي کاهش وزن وجود دارد، چرا تنها عده‌ي انگشت‌شماري موفق به کاهش وزن و از همه مهم‌تر، حفظ وزن مناسب خود براي مدتي طولاني مي‌شوند؟ پاسخ در چند لايه بودن و پيچيدگي منحصر به فرد فرآيند کاهش وزن نهفته است. پرخوري يک رفتار به شمار مي‌آيد و هر چند به ظاهر براي درمان آن، يک تغيير اصلاحي عادات خوردن کافي به نظر مي‌رسد، اما وقتي فرد وارد فرآيند تغيير رفتار مي‌شود، با انواع مؤلفه‌هاي فکري هيجاني و حسي بازدارنده لاغري روبه رو مي‌گردد که امکان هر نوع دگرگوني در رفتار خوردن را غير‌ممکن مي‌نمايد.

در واقع کاهش وزن فقط کم‌کردن کالري غذاي روزانه نيست، بلکه مشکلي بسيار پيچيده است که حل آن چندين مهارت هم‌زمان مي‌طلبد که هر کدام از آن‌ها براي مقابله با مسائل جنبي متفاوتي است. از اجتماع همه‌ي اين مهارت‌ها در کنار هم و البته همراه با يک اراده‌ي قوي فردي براي تغيير رفتار کاهش وزن، اين فرايند پيچيدگي خود را از دست مي‌دهد و ديگر يک مشکل حل‌نشدني نيست.

 

کاهش وزن با کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن

در کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن تاليف دکتر حلت از منظر جديدي به موضوع رژيم‌هاي لاغري و کاهش وزن پرداخته شده است. درکتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن تاليف دکتر حلت به فرآيند کاهش وزن با ديدگاهي همه جانبه به صورت يک مشکل چند لايه اما يکپارچه (رواني، ذهني ،هيجاني، حسي، بدني، رفتاري و شکلي) نگاه شده و براي خنثي‌سازي اثر تخريبي تک‌تک اين لايه‌هاي اثر‌گذار در موفقيت رژيم کاهش وزن، راهکارهاي روان شناسانه و عملي ارائه گرديده است. اين اولين بار است که در يک کتاب، موضوع کاهش وزن با چنين شيوه‌ي جامع و يکپارچه‌ي علمي و در عين حال کاربردي مورد تحليل و پردازش قرار مي‌گيرد.

آنچه در کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن تاليف دکتر حلت آمده است در زندگي بسياري از افراد موفق جواب داده و تقريبا همه‌ي آن‌ها توانسته‌اند با تغيير سبک زندگي به وزن پايدار و ايده‌آل خود در دراز مدت دست يابند. با اينکه هر کدام از مفاهيم تشريحي کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن تاليف دکتر حلت عصاره‌ي مدرن‌ترين رويکردهاي روان‌درماني سه دهه‌ي اخير محسوب مي‌شوند، ولي به مدد بيان ساده‌ي استاد و مبتدي، روش‌هاي پيشنهادي کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن براي همه‌ي افراد قابل‌استفاده است.

اصلاح عادت خوردن و پرخوري

در کتاب صوتي «روان‌شناسي کاهش وزن» به قلم دکتر حلت، چون هدف نهايي، اصلاح و گسترش عادات رفتاري خوردن سالم و طبيعي است، در نتيجه به تنها چيزي که اهميت داده مي‌شود اقدام و رفتار متعهدانه در راستاي اهداف ارزشي است. در واقع تنها چيزي که وجود دارد رفتار ما است که اين رفتار چهار مولفه اصلي دارد: فکر، احساس، حس بدني و حرکت يا اقدام. با وجودي که رفتارهاي خوردن انتخاب‌شدني هستند، اما از بين اين چهار عنصر، ما فقط روي اعمال خود کنترل داريم. بر اساس فرآيند «اَکت» ما اين توانايي را داريم که بين خود و آن سه مولفه‌ي ديگر فاصله بيندازيم و حتي با روش‌هاي مختلف آن‌ها را مديريت، تنظيم و تعديل کنيم، اما قادر به مهار و سرکوب و نابودي کامل آن‌ها نيستيم.

 

انتخاب رژيم لاغري

در کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن تاليف دکتر حلت، ما عادات رفتاري خوردن را طوري نام مي‌بريم که جنبه‌ي انتخابي بودن عادات خوردن بيشتر نشان داده شود. مثلا:

به جاي اينکه بگوييم: رژيم لاغري من ديروز در مجلس مهماني با خوردن دو بشقاب کيک شکسته شد، مي‌گوييم: ديروز در مجلس مهماني انتخاب کردم که دو بشقاب کيک بخورم و رژيم لاغري‌ام را بشکنم.

يا به جاي اينکه بگوييم: به دليل ثابت ماندن کاهش وزن در ماه دوم، من ادامه‌ي رژيم لاغري‌ام را بي‌فايده دانستم، مي‌گوييم: من شکستن رژيم لاغري‌ام را انتخاب کردم و به عنوان بهانه، ثابت ماندن وزن در ماه دوم را برگزيدم.

 

دليل روانشناسي چاقي

در کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن تاليف دکتر حلت، زير چتر موفق‌ترين رويکرد درمان رفتاري موج سوم يعني درمان پذيرش و تعهد يا «اَکت»، رويکردهاي ديگري نظير درمان شناختي رفتاري ( CBT)، درمان رفتاري ديالکتيکي (DBT)، فرآيند تنظيم هيجان بيوفيدبک‌درماني و فعال‌سازي رفتار در کنار واقعيت‌درماني و تئوري انتخاب گرد هم جمع شده‌اند تا براي يکي از دشوارترين مسائل روان‌شناسي قرن يعني مشکل کاهش وزن پاسخي عملي و کاربردي فراهم سازند. براي آن دسته از مسائل و مشکلاتي که هر کس بايد راه‌حل شخصي خودش را به کار ببرد، «رسيدن» به مدل و الگوي يافتن «پاسخ» مهم‌تر از رسيدن به پاسخ‌هاي احتمالي است.

در کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن تاليف دکتر حلت شما با مجموعه‌اي از مدل‌هاي کاربردي براي مديريت بخش‌هاي مختلف يک مسئله‌ي پيچيده آشنا مي‌شويد. در هر فصل کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن تاليف دکتر حلت ، چندين مثال کاربردي و عملي نيز تشريح شده است. در نهايت يک مدل چند لايه‌ي حل مسئله چيزي است که در پايان کتاب صوتي روان‌شناسي کاهش وزن نصيب شما مي‌شود که بسيار ارزشمندتر از چند راه‌حل کليشه‌اي و قالبي است! شما در انتهاي کتاب، روش حل مسئله‌ي کاهش وزن را مستقل از فرد ياد مي‌گيريد و اين همان چيزي است که بين کتاب روان‌شناسي کاهش وزن و کتاب‌هاي ديگر تفاوت عظيمي ايجاد مي‌کند.

 

علت شکست رژيم‌هاي لاغري

اگر خودتان يا يکي از عزيزانتان مشکل اضافه وزن دارد که به احتمال زياد چنين است، توصيه مي‌کنيم قبل از هر گونه اقدامي براي کاهش وزن، ابتدا کتاب روان‌شناسي کاهش وزن را بخوانيد. علت شکست بيش از 90 درصد رژيم‌هاي لاغري عدم اطلاع رژيم‌گيرنده‌ها از آموزه‌هاي مثل مطالب اين کتاب است. در فصل پاياني اين کتاب تاکيد شده است که چاقي در نهايت چيزي جز يک انتخاب نيست، اما مطمئن باشيد که بعد از خواندن و شنيدن کتاب روان‌شناسي کاهش وزن، چاقي ديگر انتخاب شما نخواهد بود.

به دليل استقبال و درخواست شما، کتاب «روان‌شناسي کاهش وزن» نوشته دکتر حلت توسط تيم حرفه‌اي موج کتاب صوتي هم شده. دکتر نظري مجري با سابقه صدا و سيما گوينده خوش صداي کتاب صوتي « روان‌شناسي کاهش وزن » است.

 

ثبت سفارش کتاب صوتي « روان‌شناسي کاهش وزن » تاليف دکتر احمد حلت

شما مي‌توانيد کتاب روان‌شناسي کاهش وزن را به سه روش زير سفارش دهيد:

از طريق سايت موفقيت :

www.movafaghiat.com

پيام به شماره زير در واتساپ يا تلگرام مجله موفقيت: 0135708-0990

تماس با دفتر مرکزي مجله موفقيت:22183030-021

موفقيت حق شماست

footer background