menu button
سبد خرید شما

محصولات صوتی

کتاب صوتی گذر از داغ جدايي

کتاب صوتی گذر از داغ جدايي

تکنيک ها و مهارت هاي بازسازي شناختي و تنظيم هيجان براي زندگي موفق پس از طلاق

هر چند رابطه عاطفي و پيوند زناشويي يکي از زيباترين و باشکوه‌ترين اتفاقات زندگي هر شخصي است، اما جداشدن از شريک عاطفي و طلاق و شکستن پيوند ازدواج هم اتفاقي است که احتمال رخ دادنش را نمي‌توان ناديده گرفت. وقتي جدايي و طلاق رخ مي‌دهد درد و رنج عظيمي بر هر دو طرف رابطه عاطفي وارد مي‌شود. ناراحتي طلاق به قدري بزرگ است که باعث مي‌شود فرد بعد از تحمل اين عذاب، به شخصي ديگر تبديل شود؛ شخص جديدي که بسياري اوقات با منِ آرماني ما زمين تا آسمان تفاوت دارد.

درد جدا شدن از همسر

متاسفانه طلاق بخشي جدايي‌ناپذير از هر ازدواجي است. هميشه احتمال پايان ازدواج و آغاز جدايي عاطفي وجود دارد. اگر احتمال طلاق ناديده گرفته شود، جدايي فرصت مي‌يابد به صورت پنهاني و ناآشکار رشد کند. وقتي هم که بيايد، اگر آماده‌ي مواجهه با طلاق نباشيم، ما را با درد و رنجي عظيم روبرو خواهد ساخت؛ درد و رنج جدايي، قوه‌ي شناخت و همه‌ي توان انديشيدن انسان را از کار مي‌اندازد.

 

کنترل احساسات بعد از طلاق

در کتاب «گذر از داغ جدايي» تاليف دکتر حلت اينطور بيان شده که وقتي داغ جدايي غالب شود هيجانات و احساسات به شکلي افراطي غليان مي کنند و کنترل واکنش‌هاي ما را در دست مي‌گيرند. در اين مواقع، رفتارها و واکنش‌هاي جسم ما ديگر مثل هميشه نخواهد بود. درست شبيه ساختماني که از درون تخريب شود، جدايي عاطفي وقتي بيايد، ما را از درون و در سطوح و ابعاد مختلف تحت فشار قرار مي‌دهد و خرد مي‌کند. متاسفانه بعد از جدايي و طلاق، عوامل محيطي و اجتماعي هم فعال مي‌شوند و از بيرون هم به اين ساختار آسيب‌ديده و در حال شکستن فشار مضاعف وارد مي‌سازند.

کتاب گذر از داغ جدايي مي گويد: جدايي و طلاق يکي از سخت‌ترين و دشوارترين و رنج‌آورترين حادثه‌هايي است که مي‌تواند در زندگي يک انسان رخ دهد. هر چه عشق و محبت بين دو نفر بيشتر باشد، موقع جداشدن و طلاق رنج و ناراحتي بيشتر خواهد بود. گاه ناراحتي طلاق به قدري سنگين و غير‌قابل‌تحمل ميشود که بسياري طاقت نمي‌آورند و تسليم مي‌شوند و کيست که نداند تسليم شدن در مقابل رنج و اندوه چقدر زود انسان را از پا در مي‌آورد؟

 پشت صحنه ضبط کتاب صوتي گذر از داغ جدايي

اما اگر کسي تجربه‌ي جدايي و طلاق را با همه‌ي سختي‌ها و ناراحتي‌هايش با موفقيت از سر گذراند و مهارت‌هاي گذر از داغ جدايي را آموخت، نسبت به بقيه‌ي آدم‌ها که هنوز اين تجربه را نداشته‌اند در زندگي بسيار مقاوم‌تر و پخته‌تر و هشيارانه‌تر عمل مي‌کند و مي‌تواند در صحنه‌هاي سخت و دشوار زندگي عالي‌تر ظاهر شود.

جشن طلاق

دکتر حلت مي­گويد اگر کسي به شما گفت که بدون هيچ آسيب و ناراحتي از همسر و شريک زندگي خود جدا شده است و حتي براي اين جدايي به صورت نمايشي جشن طلاق گرفته، بدانيد که او حقيقت را نمي‌گويد. جدايي عاطفي تلخ‌ترين اتفاقي است که مي‌تواند براي يک انسان رخ دهد. تجربه جدايي و طلاق در لايه‌ها و سطوح مختلف رواني و جسمي و هيجاني و حتي رفتاري و اجتماعي فرد اثر مي‌گذارد و بسياري اوقات کساني که راهکارها و شيوه‌هاي موثر مقابله با اين تنش‌هاي چند بعدي را بلد نيستند، در حين گذر از اين حادثه‌ي تلخ، از لحاظ روحي و رواني مي‌شکنند و ديگر نمي‌توانند به زندگي سالم قبل برگردند.

 

کتاب گذر از داغ جدايي تاليف دکتر حلت

غلبه بر رنج جدايي از شريک عاطفي فقط با پذيرش، پردازش و هضم آن امکان‌پذير است. براي مواجهه با رنج جانکاه جدايي، بايد به ابزارهاي مقابله‌ي قدرتمندي مجهز بود که بتواند در دشوارترين مراحل، قدرت مقاومت و تحمل پريشاني را در ما افزايش دهد. دکتر حلت در کتاب «گذر از داغ جدايي» براي جنبه‌هاي مختلفي از وجود انسان که توسط حادثه جدايي از شريک عاطفي آسيب مي‌بيند، راهکارهاي مداخله‌اي و مقابله‌اي کارآمد و موثري پيشنهاد داده است.

به زبان ساده، وقتي جدايي رخ دهد، همه چيز به هم مي‌ريزد و هيچ فرصت و حوصله و تواني براي فکر‌کردن و يادگرفتن فراهم نمي‌شود. اگر قرار است هنر و مهارت‌هاي مقابله با آسيب‌هاي طلاق و جدايي آموخته شود بايد علاج واقعه قبل از وقوع صورت پذيرد و اگر به هر دليلي اين کار انجام نشده، بايد بر طبق دستورالعمل‌هاي اثبات شده و کارآمد به مقابله با وجوه مختلف آسيب‌ها پرداخت.

کتاب «گذر از داغ جدايي» هم با اين هدف توسط دکتر حلت نوشته شده است. نام آن «گذر از داغ جدايي» گذاشته شده، چرا که جدايي و طلاق شبيه چاله‌اي است که نبايد تا ابد در آن نشست و به سوگواري پرداخت. بايد از اين چاله عبور کرد.

بازسازي زندگي بعد از جدايي عاطفي و طلاق

کتاب صوتي «گذر از داغ جدايي»  به شما ياد مي‌دهد که وقتي خواسته يا ناخواسته در چاله‌ي جدايي افتاديد و درد و رنج جانکاه شکستن پيوند شما را فراگرفت، براي عبور از اين فضاي رنج‌آلود چگونه بينديشيد و چگونه عمل کنيد.

کتاب صوتي «گذر از داغ جدايي» هم براي کساني که زندگي زناشويي سالم و بي‌دغدغه‌اي دارند مفيد است و هم براي آن‌هايي که هنوز وارد هيچ رابطه‌ عاطفي نشده‌اند. ولي بيشتر از همه براي کساني است که بي‌آنکه متوجه باشند ناگهان خود را در وسط بازي قهر و جدايي و طلاق مي‌بينند و زير بار فشار و استرس و هيجانات غير‌قابل‌تحمل در حال خرد‌شدن هستند.

کتاب صوتي «گذر از داغ جدايي» نه‌تنها روش‌هاي مقابله را در ابعاد و سطوح مختلف تشريح مي‌کند، بلکه مهارت‌هاي گذر از تجربه‌ي تلخ جدايي و بازسازي زندگي بعد از طلاق را نيز آموزش مي‌دهد.

 

بررسي آسيب هاي طلاق توسط دکتر حلت

کتاب صوتي «گذر از داغ جدايي» حاصل چندين سال تجربه و مطالعه درباره‌ي موضوع افزايش قدرت تحمل و مقابله با آسيب‌هاي جدايي و طلاق بوده و هم براي مردان مطلقه و هم براي زنان مطلقه مفيد است. نکته‌ي جالب و در عين حال برجسته‌ي کتاب «گذر از داغ جدايي»، دقت‌نظر در سطوح و ابعاد مختلف آسيب‌هاي طلاق و سپس جمع‌بندي و تشريح تاثير سيستمي و چند سويه‌ي اين ابعاد روي يکديگر است.

به بيان ديگر، در کتاب صوتي«گذر از داغ جدايي»  به صورت ريشه‌اي و زيربنايي تمام لايه‌هايي که در اثر اتفاق جدايي آسيب ديده‌اند، شناسايي مي شود. سپس به فرد کمک مي کند تا با بازسازي تک‌تک آجرهاي خانه‌ي وجودش که در اثر زلزله جدايي ويران شده، کل خانه را دوباره به شکلي مقاوم‌تر برپا کند و براي تشکيل يک زندگي جديد آماده شود.

با مطالعه‌ و شناخت شيوه‌هاي اثر‌گذاري بر ابعاد مختلف وجود خويش، ما مي‌توانيم حادثه‌هايي تلخ‌تر از داغ جدايي را از سر بگذرانيم. خواندن و شنيدن کتاب «گذر از داغ جدايي» به همه‌ي آن‌هايي که دنبال رازهاي عملي موفقيت در زندگي فردي و زناشويي خود هستند توصيه مي‌شود. اين همان نکته‌ي کليدي است که خواندن کتاب «گذر از داغ جدايي» را ارزشمند مي‌سازد.

 

و حالا به دليل استقبال و درخواست شما، کتاب گذر از داغ جدايي نوشته دکتر حلت توسط تيم حرفه­اي موج کتاب صوتي هم شده. مهيار ستاري و اعظم حبيبي گويندگان خوش صداي کتاب صوتي «گذر از داغ جدايي» هستند

ثبت سفارش کتاب صوتي «گذر از داغ جدايي» تاليف دکتر احمد حلت

شما مي‌توانيد کتاب گذر از داغ جدايي را به سه روش زير سفارش دهيد:

از طريق سايت موفقيت :

www.movafaghiat.com

پيام به شماره زير در واتساپ يا تلگرام: 0135708-0990

تماس با دفتر مرکزي:22183030-021

موفقيت حق شماست

footer background