menu button
سبد خرید شما

محصولات فرهنگی

شیمی زندگی + نسخه صوتی

شیمی زندگی + نسخه صوتیراز جذابیت و نفوذ در دل‌ها

شرح اسرار کلیدی علم جذابیت به زبانی ساده

در قرن 21 هر قدر که علم با کمک اینترنت و موبایل و تکنولوژی فاصله ها را کم می­کند، چیزی درون انسان‌ها فاصله‌ها را بیشتر می‌سازد. شما اکنون همسرانی را می‌بینید که کنار هم نشسته‌اند، اما هر کدام با موبایل خود مشغول ارتباط و گفت‌و‌گو با انسان‌هایی هستند که کیلومترها از آن‌ها دورند. این در حالی است که همین همسران سال‌هاست کنار هم زندگی می‌کنند، اما یکدیگر را نمی‌شناسند و مدت‌هاست که احساس می‌کنند فرسنگ‌ها با هم فاصله پیدا کرده‌اند و عشقشان کمرنگ شده.

کلیشه هایی درباره زنان و مردان

اگر بیست سال قبل می‌خواستید در مورد تفاوت زنان و مردان سخنرانی کنید، کافی بود کتاب «مردان مریخی، زنان ونوسی» را یک بار می‌خواندید و بعد همان جملات آشنا و قدیمی را تکرار می‌کردید. جملات کلیشه‌­ای در مورد زنان و مردان مانند اینکه مردان درشت‌تر، خشن‌تر، کله‌شق‌تر، ماجراجوتر، رقابتی‌تر، خود‌محورتر، ساکت‌تر و بی‌احساس‌ترند و رنگ لباسشان باید آبی باشد و دختران برعکس، کوچک‌تر، ملایم‌تر، محتاط‌تر، محافظه‌کارتر، اجتماعی‌تر، جمع‌پسندتر، پرحرف‌تر و بلبل‌زبان‌ترند و اگر رنگ لباسشان صورتی نباشد چیزی کم دارند.

پشت صحنه ضبط کتاب صوتی شیمی زندگی

اما امروزه شما دیگر نمی‌توانید با قدرت از این تفاوت‌های زنان و مردان دفاع کنید. در حال حاضر، زنان زیادی هستند که صفات و ویژگی‌هایی دارند که چند ده سال قبل مردانه محسوب می­شد. زنان به وقت ضرورت ماجراجویی می‌کنند، دید و درک سه بعدی بالایی از خود نشان می‌دهند و در المپیادهای ریاضی و فیزیک نمرات عالی می‌آورند. این زنان نسل جدید، گاهی رنگ‌های مردانه را ترجیح می‌دهند و در رقابت‌ها جسورانه و با قاطعیت از حق خود دفاع می‌کنند.

در مقابل، مردان زیادی را می‌بینید که حال و حوصله‌ی ورود به بخش‌های خشن بازار را ندارند، محیط‌های کاری لطیف را بیشتر ترجیح می‌دهند و عاشق حرف‌زدن‌های طولانی و تمام نشدنی‌اند. حتی گاهی مردانی را می‌بینید که به پوشیدن لباس‌های صورتی و قرمز علاقه نشان می‌دهند و اصرار دارند که لوازم آرایش خانم‌ها متعلق به آن‌ها هم هست و آن‌ها هم حق دارند گاهی آرایش کنند و صورت مردانه‌ی خود را به شکل لطیف‌تری بیارایند!

 

 به راستی چه اتفاقی افتاده است؟ اگر چند ده سال قبل یک مرد می‌خواست دل زنی را به دست آورد، لازم نبود زحمت زیادی بکشد. زنان رفتارها و واکنش‌های قالبی و از قبل مشخصی داشتند که مردان می‌توانستند با انجام یک سری کارهای کلیشه‌ای، دلربایی کنند. اما امروز دیگر مرز بین تفاوتهای زن و مرد مثل قدیم چندان پررنگ نیست و دیگر نمی‌توان رابطه‌ زن و مرد را آن گونه که قبلا بوده، مدیریت و کنترل کرد.

تاثیر هورمون ها روی بدن و مغز و احساس

بدن هر انسانی، چه زن و چه مرد، برای خودش یک کارخانه زیست - شیمیایی (بیوشیمی زنده و مستقل) هوشمند است. اگر تا چند ده سال پیش مردها مدعی بودند که بین آن‌ها و زن‌ها تفاوت وجود دارد، در حال حاضر علم و فناوری جدید ثابت می‌کند که بین هر دو انسان هم جنسی هم که انتخاب کنیم تفاوت‌هایی هست.

حتی دانش پزشکی و بیوشیمی به قدری پیشرفت کرده که توانسته عامل تفاوت بین انسان‌ها و جنسیت‌ها را کشف کند. عامل تفاوت بین انسان‌ها و جنسیت‌ها ذرات و مولکول‌های شیمیایی بسیار ریزی هستند که با وجود کوچک و ناچیز بودن می‌توانند تفاوت‌هایی عظیم و ماندگار را در زندگی تک‌تک انسان‌ها و حتی یک نسل و یک نژاد ایجاد کنند. این مولکول‌های شیمیایی ریز تحت نام هورمون‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی در خون و مغز انسان‌ها جاری می‌شوند و هر لحظه اتفاقی را رقم می‌زنند و تفاوتی را باعث می‌شوند. خیلی‌ها تا قبل از این گمان می‌کردند هورمون‌ها فقط روی بدن اثر می‌گذارند، اما اکنون مشخص شده که هورمون‌ها روی مغز و حتی احساس و رفتار آدم‌ها نیز تأثیرگذارند.

 

شناخت نیازهای هورمونی شریک زندگی

همان دانشمندان و پژوهشگرانی که قبلا در مورد تفاوت بین زنان و مردان و راه‌های نفوذ در دل آدم‌ها فقط به تجربه‌ها و مشاهدات روان‌شناسی و شخصی تکیه می‌کردند، امروز مجبور شده‌اند که شیمیدان شوند و در مورد تعادل هورمون‌ها و نفوذ و کنترل در مغز و دل آدم‌ها از طریق کنترل بیوشیمی بدن آن‌ها صحبت کنند. «جان گری» نویسنده‌ی کتاب معروف «مردان مریخی، زنان ونوسی» در سال ۱۹۹۴، اکنون که به پزشکی مجرب تبدیل شده از ضرورت شناخت نیازهای هورمونی شریک زندگی صحبت می‌کند. او در کتاب‌ها و سخنرانی‌های اخیر خود در مورد شیمی زندگی و شیمی عشق و شیمی رابطه و نفوذ در دل­ها از طریق کنترل و تنظیم و متعادل‌سازی هورمون‌ها صحبت می‌کند.

همه‌ی تفاوت‌هایی که قبل از این بین زنان و مردان ادعا می‌شد، اکنون با تفسیر و تحلیل‌های هورمونی و بیوشیمی، نه فقط بین زنان و مردان، بلکه بین همه‌ی انسان‌ها توجیه‌پذیر شده‌اند. اگر پیش از این پسر جوانی به خشونت و تهاجمی بودن خود می‌نازید و پدر و مادرش او را به خاطر بروز این صفات مردانه می‌ستودند و به دلیل مرد بودن به او اجازه‌ی رفتارهای پرخاشگرانه می‌دادند، اکنون همه‌ی آن‌هایی که حداقل اطلاعات را در مورد «شیمی زندگی» دارند، بلافاصله می‌فهمند که این جوان، رفتارهای ناهنجارش به خاطر غلبه‌ی هورمون جنسی مردانه‌ی تستوسترون بر وجودش است و برای مهار او کافی است میزان این هورمون تا حد تعادل پائین آورده شود.

داروی شادی‌بخش و آرام‌بخش

انسان‌های قرن جدید دنبال کسب اطلاعات در خصوص روش کنترل و تنظیم هورمون‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی خود و دیگران هستند. بشر کنونی دریافته است که اگر بتواند به دانش هورمون‌های مهم دست یابد، می‌تواند به‌راحتی با به‌اصطلاح یک دوپینگ هورمونی حساب‌شده، از هر رابطه‌ای موفق و سربلند بیرون آید.

شاید دوپینگ‌های هورمونی در مسابقات ورزشی کاری غیر‌قانونی محسوب شوند، اما در زندگی عادی و برخوردهای اجتماعی نسل جدید، دوپینگ‌های هورمونی، به‌خصوص شکل طبیعی آن‌ها و با کمک تغذیه، یک راهکار درمانی توصیه شده و مقبول برای روابط محسوب می‌شوند.

کتاب شیمی زندگی تالیف دکتر حلت

موضوع این کتاب ، شیمی زندگی است و در آن حداقل اطلاعات عمومی لازم برای شناخت هورمون‌های اساسی و موثر روی عملکرد طبیعی اندام‌های بدن و همچنین مولکول‌های شیمیایی شادی‌بخش و آرام‌بخش معروف به انتقال‌دهنده‌های عصبی مغز، در اختیار شما قرار داده می‌شود. در کتاب شیمی زندگی تالیف دکتر حلت از تفاوت‌های بین زنان و مردان هم فراوان صحبت شده، اما هدف کتاب شیمی زندگی اصلا بیان این تفاوت‌ها نبوده است، چرا که با تسلط به دانش هورمون‌درمانی، هر تفاوتی به‌راحتی قابل رفع و قابل عبور خواهد شد.

دموی کتاب صوتی شیمی زندگی

 کتاب شیمی زندگی تالیف دکتر حلت به هیچ وجه قصد ندارد به زبان پیچیده و غیر‌قابل‌فهم با شما صحبت کند و تمام مباحث به ساده‌ترین شکل و به زبان روان برایتان تشریح شده‌اند. هدف فقط آشناسازی مقدماتی شما با اطلاعات عمومی مورد نیاز برای درک «مبانی علم جذابیت» است؛ علمی که شاخه‌ای از شیمی محسوب می‌شود و نام دیگر آن «شیمی زندگی» است. اگر اصول و مبانی علم جذابیت را یاد بگیرید، دیگر نفوذ در دل‌ها برایتان ساده‌ترین کارها خواهد بود.

راز جذابیت

شما با کتاب شیمی زندگی تالیف دکتر حلت می‌توانید زیباترین و سالم‌ترین و جذاب‌ترین چهره را برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید. می‌توانید رژیم غذایی و سبک زندگی سالم را برای خود و اطرافیانتان تعیین کنید. می‌توانید کسانی را که از لحاظ هورمونی به هم ریخته‌اند و فکر و رفتار و هیجانی آشفته دارند، در کمترین زمان قابل‌تصور به فردی متعادل تبدیل کنید. شما با علم شیمی زندگی می‌توانید بر کارخانه‌ی بیوشیمیایی بدن خود مسلط شوید و در تمام لحظات زندگی در بهترین وضعیت سلامت جسمی و روانی و ذهنی باشید.

کتاب شیمی زندگی راز زندگی سالم و طبیعی و مثبت را در اختیار شما قرار می‌دهد. کافی است حوصله کرده و خواندن یا شنیدن آن را ادامه دهید. کتاب که تمام شد، بازی شما تازه شروع میشود! موفق باشید.

به دليل استقبال و درخواست شما، کتاب شیمی زندگی نوشته دکتر حلت توسط تيم حرفه­اي موج کتاب صوتي هم شده . و شما مي­توانيد با خريد نسخه چاپي کتاب شیمی زندگی، نسخه صوتي آن را نیز هديه بگيريد. مهيار ستاري و اعظم حبيبي گويندگان خوش صداي کتاب صوتي «شیمی زندگی» هستند

ثبت سفارش کتاب « شیمی زندگی » تاليف دکتر احمد حلت

شما مي‌توانيد کتاب شیمی زندگی را به سه روش زير سفارش دهيد:

از طريق سايت موفقيت :

www.movafaghiat.com

پيام به شماره زير در واتساپ يا تلگرام: 0135708-0990

تماس با دفتر مرکزي:22183030-021

موفقيت حق شماست

footer background