menu button
سبد خرید شما
ازدواج بستری برای رؤیاهای شما نیست
احمد حلت  |  1403/03/20  | 

ازدواج بستری برای رؤیاهای شما نیست

قبل از از ازدواج این نکات را به‌یاد داشته باشید

ازدواج بستری برای رویاهای شما نیست. اکثر کسانی که می‌خواهند راه صد ساله را یک‌شبه بروند، افرادی هستند که در کودکی به هر دلیلی به رویاهای خود نرسیده‌اند و می‌خواهند آن‌ها را در ازدواج با یک فرد ثروتمند جست‌وجو کنند. فراموش نکنید که اگر با هر نیتی به‌جز عشق و آرامش و تشکیل خانواده به ازدواج تن دهید، راه خطا را رفته‌اید، چون به ثمر نمی‌رسد.

دا‌ستان خیلی از فیلم‌های کلاسیک سینما درباره دختر فقیری بوده و هست که با پسر ثروتمندی یا برعکس، ازدواج می‌کند؛ اما این فیلم‌ها ،هیچ‌گاه سکانس بعدی این زندگی‌ها را نشان نمی‌دهد که چنین ازدواجی، چه نتایجی در پی دارد. حوا‌ستان باشد که باید از نظر مالی با همسرتان هم‌سطح باشید یا حداقل امکاناتی داشته باشید که بتواند ثروت طرف مقابلتان را جبران کند. مثلا اگر شخصی از نظر علمی جایگاه بالایی دارد، می‌تواند علم خود را با ثروت طرف مقابل هم‌سنگ کند.

از قدیم گفته‌اند پول یکی از طرفین، نشان بدی در جان طرف مقابل ا‌ست؛ یعنی اگر برای ثروت با کسی ازدواج کنید، تا پایان عمر، هر چقدر هم که موفق شوید، موفقیت شما به پای ثروت طرف مقابل نوشته خواهد شد؛ پس حوا‌ستان باشد اگر این حقارت را می‌پذیرید، می‌توانید چنین انتخابی هم داشته باشید.

این سوال اساسی را فراموش نکنید: «آیا تو آینده خوبی خواهی داشت؟» این موضوع از هر ثروتی که طرف مقابل دارد، ارزشمندتر ا‌ست. جنبه، وجود و آینده خوب، سه اصل مهمی هستند که می‌شود از همین حالا هم در رفتار و منش طرف مقابل، آن‌ها را دریافت. پدر و مادرها نباید این نکته را دست‌کم بگیرند و باید به‌جای این‌که فرزندمان را بفروشیم، از خود سوال کنیم که آیا همسر آینده او، جربزه و توان تولید ثروت را دارد؟

به گذشته‌ها نگاه کنید. اکثر خانواده‌هایی که در‌حال حاضر دارای وضعیت مالی مناسبی هستند، در زمان ازدواج چیزی در بساط نداشته‌اند. آن‌ها معیارهای ازدواج را سنجیدند و با قلبشان برای هم یک زندگی را ساختند. جمله معروفی هست که می‌گوید: «زنان قدرتمند، مردان را به مکه می‌فرستند!» و من هم می‌گویم: «وقتی زن و مرد کنارهم قرار می‌گیرند ،قدرت یازده نفر را دارند و اگر همدل باشند، می‌توانند یک زندگی پر از برکت برای خانواده خلق کنند.»
روز خوا‌ستگاری از همسر خود بپرسید که یک خرید بزرگ از نظر شما چیست؟ ببینید آیا می‌توانید آرزوی او را برآورده کنید؟ گاهی یک خرید بزرگ، خریدن یک خانه ا‌ست و گاهی یک گوشی موبایل! پس به‌یاد داشته باشید که با توانتان حرکت کنید و اگر نتوانید چنین رویایی را محقق کنید، همان روز اول در مورد آن صحبت کنید.

آقایان به‌یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید از نظر مالی رشد کنید، حساب‌ وکتاب زندگی را به‌دست خانم‌ها بسپارید. آن‌ها با توجه به‌ در‌آمد شما می‌توانند یک برنامه‌ریزی عالی داشته باشند و توقع زیادی از شما نخواهند داشت. وقتی خودشان مامور بودجه باشند، زندگی را خواهند ساخت.

خانم‌هایی که خوشبختی را لزوما در ازدواج می‌بینند و می‌خواهند همه رویاهایشان را در خانه همسرشان پیدا کنند، می‌گویند: «از خدایی به این بزرگی، یک شوهر می‌خواهم و از یک مرد ضعیف، همه دنیا را». این نگاه نتیجه‌ای نخواهد داشت. زن و مردی که دوران مجردی با‌شکوهی دارند‌، زندگی فوق‌العاده‌ای خواهند داشت؛ اما اگر بخواهیم به‌ دروغ‌هایی که به خود می‌گوییم و رویاهایی که در سر داریم، جامه عمل بپوشانیم، بهتر ا‌ست جلوی آینه برویم و به خود بگوییم تنها کسی که می‌تواند آن‌ها را تحقق ببخشد، خود ما هستیم.

روزی یک تالار بسیار مجللی برای دهمین سالگرد تاسیس خود می‌خوا‌ست جشنی را با حضور همه عروس و دامادهایی که در طول چند سال مراسم خود را در آنجا گرفته بودند، برگزار کند. جالب آنجا بود که از میان حدود 300 زوج، تنها 56 مورد هنوز با هم زندگی می‌کردند که این آمار بسیار خطرناک ا‌ست. نمی‌گوییم هرکسی که ثروتمند ا‌ست، زندگی‌اش از هم می‌پاشد، اما ازدواج‌های اجتماعی و سیاسی و .. با انگیزه‌ای به غیر از زندگی پر صفا و عشق، معمولا به شکست می‌انجامد.

تحقیقات روان‌شناسی نشان می‌دهد که تاثیر مشکلات مالی بر کاهش رضایت از زندگی زناشویی، حدود 15‌درصد تعیین‌کننده ا‌ست. نهایتا این‌گونه می‌توان نتیجه گرفت که داشتن پول صرفا خوشبختی نمی‌آورد، ولی کمبود آن ممکن ا‌ست خانواده را دچار بحران کند. به این نکته به‌صورت ویژه توجه کنید که باقی مسائل مهم زندگی مشترک رعایت شود، وگرنه به‌صرف داشتن پول، زندگی خوشی را به‌همراه نخواهید داشت.


آخرین مطالب


مشاهده ی همه

معرفی محصول از سایت موفقیت


مشاهده ی همه

دیدگاهتان را بنویسید

footer background