زندگی

ده راهکار برای داشتن آرامش در میان‌سالی

ارامش در میانسالی- مجله موفقیت

ده راهکار برای داشتن آرامش در میان‌سالی

تقریبا همه افرادی که وارد دوره میان‌سالی زندگی می‌شوند با نوعی پشیمانی مواجه‌اند؛ پشیمانی برای بسیاری از تصمیماتی که گرفته‌اند یا کارهای مهمی که انجام نداده‌اند. ولی فراموش نکنید که این تفکر به سرعت شما را به بحران مهمی به نام « بحران میان‌سالی » نزدیک می‌کند.

روان‌شناسان بسیار زیادی تلاش کرده‌اند با ارائه توصیه‌های علمی از گرفتاری افراد در چنین شرایطی جلوگیری کنند. دکتر «احمد حلت» نیز 10 راهکار مفید و تاثیرگذار به ما یادآور می‌شود که چگونه می‌توانیم میان‌سالی پر از آرامشی را پشت سر بگذاریم و در کنارش هم از وجود خود احساس رضایت داشته باشیم.

ارامش در میانسالی- مجله موفقیت

1- قبل از شروع هر کار مهمی با افراد شجاع و دریادل و متخصص آن رشته مشورت کنید تا تصمیم‌گیری‌تان تحت تاثیر بحران میان‌سالی قرار نگیرد.

2- فعالیت جدیدی را آغاز کنید؛ مثلا با آموختن یک زبان جدید، دانش خود را افزایش دهید. انگیزه یادگیری مانع افسردگی است.

3- اداره ساختمان محل سکونت با عضویت در هیئت مدیره، عضوشدن در گروه‌های اجتماعی با فعالیت‌های مورد علاقه، کمک به قربانیان خشونت‌های خانگی و … می‌تواند حال بهتری را به شما در دوران میان‌سالی  هدیه بدهد.

ارامش در میانسالی- مجله موفقیت
4- مدیتیشن، یوگا و مراقبه معجزه می‌کند. مصرف غذاهای ارگانیک و مکمل‌های غذایی هم منجر به افزایش انرژی شما می‌شود.

5- نگرانی در مورد ظاهرتان و احساس حسرت و پشیمانی یا شکست در زندگی طبیعی است؛ پس با یک هدف‌گذاری جدید در دوران میان‌سالی، حالتان را تغییر دهید.

6- تحقیقات نشان می‌دهد که نگهداری از یک حیوان خانگی در دوران میان‌سالی و پیری می‌تواند باعث افزایش عزت نفس و شادی‌تان شود. از این رفیق روزهای تنهایی غافل نشوید.

ارامش در میانسالی- مجله موفقیت
7- ترس از مرگ را با این جمله به آرامش تبدیل کنید: « وقتی زنده هستیم زندگی کنیم، وقتی هم که می‌میریم، چیزی در خاطرمان نمی‌ماند و اصلا متوجه نمی‌شویم که مرده‌ایم؛ پس لذت ببریم!»

8- هر سنی لطف خودش را دارد. از حال و هوایتان در سنین مختلف لذت ببرید و بابت بودنتان سپاسگزار باشید.

9- کاشت مو و عمل‌های زیبایی اصلا مانعی ندارد. خودتان باشید و به حرف‌های دیگران توجه نکنید.

10- اگر بحرانتان جدی‌تر شد از یک مشاور کار‌بلد کمک بگیرید و بدانید که این نیز بگذرد.

مجله موفقیت : شماره 423

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code