زندگی

8موردی که افراد شاد و موفق در زندگی خود از آن‌ها چشم‌پوشی می‌کنند

این روزها همه می‌خواهند شاد و موفق باشند، اما بسیاری از مسائل وجود دارند که مانع شادبودنمان می‌شوند. ما انسان‌ها، تنها موجوداتی هستیم که می‌توانیم تصمیم بگیریم زندگی شادی داشته باشیم یا زندگی‌مان را صرف انجام کارهایی کنیم که ما را غمگین و افسرده می‌کنند. اگر راه شادزیستن را ندانید، هرگز موفق نخواهید شد. دوری از منفی‌بافی، عقاید و تصورات تکراری، افراد منفی‌گرا دشوار، اما بسیار مهم است. اگر می‌خواهید شاد و موفق باشید، سعی کنید از مواردی که در زیر بیان شده است، در زندگی چشم‌پوشی کنید:

  1. وقایع گذشته

شما نمی‌توانید گذشته را تغییر دهید؛ پس دلیلی ندارد با آن زندگی کنید؛ پس تمام مشکلات و اشتباه‌های گذشته را فراموش کنید. گذشته‌ها، گذشته است و شما هرقدر هم که بکوشید، نمی‌توانید آن را تغییر دهید. درواقع خطاها از ما افرادی قوی‌تر و عاقل‌تر می‌سازند و ما نیز از آن‌ها درس می‌گیریم و به نقطه‌ضعف‌هایمان پی می‌بریم؛ حتی پُرتنش‌ترین و غم‌انگیز‌ترین موقعیت‌ها نیز سرانجام درس‌های مفیدی به ما می‌آموزند. اگر در حال حاضر فرد موفقی نیستید، به معنی آن نیست که در آینده نیز موفق نخواهید بود. ممکن است اکنون فرد موفقی نباشید، اما سرانجام فرد موفقی باشید. اجازه ندهید گذشته، باعث نابودی زمان حالتان شود.

  1. موارد غیرقابل‌کنترل

افراد شاد و موفق، خود را با مواردی که کنترلشان از عهده آن‌ها خارج است، تحت‌فشار نمی‌گذارند. افراد موفق، هرگز درخصوص مسائل و مشکلات صحبت نمی‌کنند، بلکه سعی می‌کنند به‌دنبال راه‌حل باشند. اگر مشکل دارید، به راه‌حل‌ها فکر کنید. اگر نمی‌توانید شرایط کنونی را تغییر دهید، آن را به حال خود رها کنید. به یاد داشته باشید هر تغییری، دلیل و حکمتی دارد و اگر وقوع آن تغییر لازم باشد، قطعا رخ خواهد داد.

  1. نظر و قضاوت دیگران

گوش‌کردن به اطرافیان، خوب است، اما بدان معنی نیست که شما باید مطابق با نظر و عقیده آن‌ها عمل کنید. اگر زمان زیادی را صرف فکر‌کردن درخصوص نگرش و برداشت دیگران نسبت به خود کنید و بیش‌ازحد به نظر و قضاوت دیگران توجه کنید، سرانجام خودِواقعی‌تان را فراموش خواهید کرد. اجازه ندهید قضاوت‌های دیگران، بر زندگی شما تاثیر بگذارد.

  1. نداشتن صبر و تحمل در دستیابی به اهداف

صبر و شکیبایی به شما این امکان را می‌دهد که هربار بااطمینان قدمی‌ کوچک، اما رو به جلو بردارید و هم‌زمان فکر و ذهنتان نیز متمرکز باقی بماند. هر قدمی‌ که برمی‌دارید حتی اگر کوچک باشد، پیشرفت بزرگی برای شما محسوب می‌شود. هر تغییری، مستلزم صبر و تحمل و زمان است. فکر و ذهن خود را بر اهدافتان متمرکز کنید، مثبت‌اندیش باقی بمانید و دراین‌صورت قطعا شاهد پیشرفت خود خواهید بود.

  1. شک و تردید

افراد موفق، همیشه قابلیت‌ها و توانایی‌های خود را در دستیابی به موفقیت باور دارند. آن‌ها تمام تردید‌‌های مزاحم را نادیده می‌گیرند و یک شیوه رفتاری مثبت را تحت هر شرایطی دنبال می‌کنند. حتی اگر از شما خطاهای بسیار زیادی سر زده باشد، باز هم باید به خود و اراده و توانتان ایمان داشته باشید و باور کنید که کار و شغل شما، ارزش سخت‌کوشیدن را دارد و نیز ایمان داشته باشید که افراد می‌توانند به‌طور هم‌زمان، باهوش و نادان، سخاوتمند و خودخواه، شاد و مضطرب باشند. یقین داشته باشید حتی اگر درآمد میلیونی هم نصیبتان نشود، باز هم فرد موفقی خواهید بود. زمانی‌که باید از میان چند چیز، یک انتخاب داشته باشید حس ششم خود را باور کنید. زمانی‌که به نظر می‌رسد برای شما به‌هیچ‌وجه موقعیتی به غیر از وضعیتی که در حال حاضر در آن به سر می‌برید، وجود ندارد، به معجزه و نیروهای مافوق طبیعی ایمان داشته باشید.

  1. کارهای غیرضروری

افراد موفق می‌دانند چگونه و چه زمانی، نه بگویند. شما مافوق بشر نیستید؛ بنابراین نمی‌توانید هر کاری را انجام دهید و به هر فردی کمک کنید. فکر و ذهنتان را بر اهداف خود معطوف کرده و از انجام چندین کار، به‌طور هم‌زمان خودداری کنید. اگر شما هیچ‌وقت «نه» نگویید، به علت امکان شکست در انجام چندین کار به‌طور هم‌زمان خود را دچار تنش و اضطراب خواهید کرد. گاهی‌اوقات ما زمان بسیار زیادی را صرف آنچه که فوری و اضطراری است و وقت کمتری را صرف آنچه که مهم است، می‌کنیم. سعی کنید فکر و ذهن خود را برروی موارد مهم‌تر متمرکز کنید که مطمئنا آن، به شما در دستیابی به موفقیت و کامیابی کمک خواهد کرد.

  1. یاس و ناکامی‌های روزانه

روزهای بد، می‌آیند و می‌روند؛ هرچند ممکن است در این مواقع، بیش‌ازحد دچار تنش و استرس شوید؛ اما سعی کنید به آن‌ها توجه نکنید. لذت‌بردن از زندگی، در زمانی‌که مثبت‌اندیش بمانید، حتی اگر روز بدی را سپری کنید، بسیار آسان‌تر است. اما متأسفانه ما نمی‌توانیم از یأس و ناامیدی‌های روزانه اجتناب کنیم. ما در مسیر زندگی، زمین می‌خوریم، بلند می‌شویم، خطا و اشتباه می‌کنیم، درس‌هایی فرامی‌گیریم و زندگی می‌کنیم. همه ما انسان هستیم و نمی‌توانیم کامل و بی‌نقص باشیم. روزانه، قدردانی و سپاسگزاری را تمرین کنید و این کار به شما، در غلبه بر روزهای سخت و ناخوشایند، کمک خواهد کرد. به زیبایی زندگی پی ببرید. در زندگی گاهی‌اوقات، غم و اندوه وجود دارد، اما موارد خوب و خوشایند نیز در آن، بسیار زیاد است. بیاموزید که از یاس و ناامیدی‌های روزانه، حتی در زمانی‌که آن‌ها بر شما تاثیر منفی می‌گذارند، چشم‌پوشی کنید، دراین‌صورت خواهید دید که چقدر فرد شاد و موفقی خواهید بود.

  1. ترس و نگرانی

ما اغلب از ترس شکست، قضاوت و یا مخالفت دیگران، خطر انجام بسیاری از کارها را نمی‌پذیریم و این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که چرا این روزها، بسیاری از افراد، موفق نیستند؛ درحقیقت  افراد موفق، بر ترس و نگرانی خود غلبه می‌کنند و اغلب، خطر انجام کارها را می‌پذیرند؛ درواقع تقریبا هرچیز در زندگی یک خطر محسوب می‌شود، از جمله زنده‌بودن. اگر در انجام کاری خطر نکنید، به رشد و تکامل نخواهید رسید و از اینکه قابلیت و توانایی انجام چه کارهایی را دارید،
بی‌اطلاع خواهید ماند. هنگامی‌که احساس ترس، شک و تردید، یاس و ناامیدی یا اضطراب و نگرانی می‌کنید، بدانید که می‌توانید با آن‌ها روبه‌رو شوید. در این مواقع تنها فکر و ذهن خود را بر امکانات و قابلیت‌ها، خوبی‌ها و اهدافتان متمرکز کنید؛ چون دراین‌صورت احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code