۶ عادت آدم‌های موفق

۶ عادت آدم‌های موفق

چگونه موفقیت را تعریف کنیم؟ تاکتیک‌های مختلفی برای موفقیت در زندگی وجود دارد، اما استراتژی که برای شما مناسب‌تر است، ممکن است به نظر شما در مورد موفقیت شما بستگی داشته باشد. ما اغلب از موفقیت به عنوان کار خوب و یا درآمد بالای حقوق تعبیر می‌کنیم. در حالی که موفقیت‌های حرفه‌ای می تواند یک قطعه از پازل موفقیت کلی باشد، و بسیاری از زمینه‌های مهم دیگر زندگی را فراموش کنیم. خانواده، زندگی عاشقانه، موفقیت تحصیلی و ورزش فقط چند حوزه‌ای هستند که مردم ممکن است در این زمینه‌ها برای موفقیت تلاش کنند.

تعریف شخصی شما از موفقیت دقیقا می‌تواند متفاوت باشد، اما بسیاری ممکن است آن را به عنوان برآورده شدن آرزوها، خوشحالی، امنیت، سلامت و دوست داشتن تعریف کنند. موفقیت می‌تواند توانایی برای رسیدن به اهداف خود در زندگی باشد، هر چه که ممکن است اهداف متفاوت باشد.

پس چگونه میتوانید شانس خودتان برای رسیدن به این اهداف را افزایش دهید؟ لازم است به عادت‌های افراد موفق دقت کنید و این سوال را در مواجهه با این افراد از خودتان بپرسید که  برخی از عادت‌های افراد موفق چیست؟

همین ابتدای کار بگویم که هیچ راه مشخص و ثابتی برای موفقیت وجود ندارد. ممکن است برخی فرمول‌ها و دستورالعمل‌ها برای شخصی جواب بدهد و برای شخص دیگری کار نتیجه ندهد. هیچ ترکیبی وجود ندارد که بتواند موفقیت را تضمین کند، اما بعضی از اقدامات اساسی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید که می‌توانند شانس موفقیت شما در زندگی، عشق، کار و یا هر چیز دیگری را برای شما در رسیدن به موفقیت افزایش دهند.

۱ ساختن یک ذهن در جستجوی رشد

تحقیقات توسط روانشناس کارول دوک نشان می‌دهد که دو ذهنیت اولیه وجود دارد که بر اشخاص تاثیر می‌گذارد که چگونه در مورد خود و توانایی‌هایشان فکر کنند: ذهنیت ثابت و اندیشه رشد. افرادی که دارای یک ذهنیت ثابت هستند بر این باورند که چیزهایی مانند هوش؛ استاتیک و غیر قابل تغییر هستند.

کسانی که دارای ذهنیت ثابت هستند بر این باورند که موفقیت نتیجه کار سخت نیست – این تنها نتیجه یک استعداد ذاتی است. از آنجا که آنها معتقدند که چنین استعدادهایی چیزی است که مردم یا با یا بدون آن متولد می‌شوند، آنها تمایل بیشتری به چالش کشیدن دارند. آنها چیزهایی که به راحتی به دست نمی آیند را ترک می‌کنند، زیرا آنها معتقدند که مهارت‌های ذاتی خود به اندازه لازم کافی هستند.

از طرف دیگر، کسانی که دچار نوعی تفکر رشد هستند، احساس می‌کنند که می‌توانند تغییر، رشد و یادگیری را از طریق تلاش بیاموزند. افرادی که معتقدند که قادر به رشد هستند، بیشتر به موفقیت دست می یابند. هنگامی که همه چیز سخت می‌شود، آنها به دنبال راهی برای بهبود مهارت‌های خود هستند و به دنبال موفقیت هستند.

چه کاری می‌توانید برای ایجاد ذهنیت رشد انجام دهید؟

باور کنید که تلاش‌های شما مهم است به جای فکر کردن به توانایی‌های خود، افرادی که دارای اندیشه‌های رشد هستند، بر این باورند که تلاش و کار سخت می‌تواند منجر به رشد معنی‌دار شود.

مهارت جدید بیاموزید. این افراد هنگامی که با یک چالش مواجه می‌شوند، به دنبال راه‌هایی برای توسعه دانش و مهارت‌های خود هستند که برای برطرف شدن مشکل و پیروزی به آن نیاز دارند.

شکست را به عنوان تجربه یادگیری در نظر بگیرید. افراد  با ذهنیت رشد فکر نمی‌کنند که شکست بازتابی از توانایی‌های محدود آنها است. در عوض، آنها آن را به عنوان منبع ارزشمند تجربه‌ای می‌دانند که از آن می‌توانند یاد بگیرند و به پیشرفت ادامه دهند.

آنها در مواجهه با شکست این جمله‌ها را به کار می‌برند: “این روش جواب نمی‌داد” در چنین شرایطی آنها ممکن است فکر کنند: “این بار من چیز دیگری را امتحان خواهم کرد.”

۲ بهبود بخشیدن به هوش احساسی شما

اعتقاد عمومی بر این است که هوش کلی به عنوان یکی از عوامل موفقیت در زمینه‌های مختلف زندگی است، اما برخی از کارشناسان معتقدند که هوش هیجانی ممکن است در زمینه موفقیت حتی بیشتر مورد توجه باشد. هوش احساسی به توانایی درک، استفاده، و نتیجه‌گیری با احساسات اشاره دارد. مردم عاطفی هوشمند قادر به درک نه تنها احساسات خود، بلکه احساسات دیگران نیز هستند.

برخی از تاکتیک‌های برای بهبود هوش هیجانی شما عبارتند از:

توجه به احساسات. تمرکز بر شناسایی آنچه شما احساس می‌کنید و این سرچشمه‌هایی که احساسات را ایجاد می‌کند.

برای مدیریت احساسات شما باید به عقب برگردید و سعی کنید مسائل را با چشم بی‌طرف ببینید. از پنهان کردن یا سرکوب احساسات خود اجتناب کنید، اما به روش‌های سالم و مناسب آنچه احساس می‌کنید را دنبال کنید.

گوش دادن به دیگران هم بسیار مهم است. این نه تنها شامل شنیدن آنچه که آنها می‌گویند بلکه توجه به سیگنال‌های غیر تصویری و زبان بدن طرف مقابلتان هم می‌شود.

۳ انعطاف ذهنی

انعطاف ذهنی به انعطاف‌پذیری اشاره دارد که برخی از مردم باید حتی در مواجهه با موانع سعی کنند که به مسیر خود ادامه دهند و حتی تلاش بیشتری کنند. افرادی که دارای این قدرت ذهنی هستند چالش‌ها را به عنوان فرصت‌ها می بینند. آنها همچنین احساس می‌کنند که آنها هستند که سرنوشت خود را کنترل می‌کنند، در توانایی‌های خود برای موفقیت شکی ندارند و متعهد هستند به اتمام آنچه که شروع می‌کنند.

بنابراین چه کاری می‌توانید برای بهبود سخت ذهنی خود کنید و آن را منعطف کنید؟

به خودتان اعتماد کنید. سخنان منفی را در گفتار خود از بین ببرید و به دنبال راه‌هایی برای ماندن در فضای مثبت و دلگرم کننده باشید.

حتی زمانی که همه چیز به نظر غیرممکن است یا عقب ماندگی شما از اهدافتان بسیار زیاد است همچنان به تلاشتان ادامه بدهید. تمرکز کنید تا بتوانید مهارت‌های خود را توسعه دهید و گام‌های خود را به جلو بردارید. یکی از عادت‌های کلیدی افراد موفق این است که همیشه به تجارب گذشته و یا شکست‌ها به عنوان فرصت‌های یادگیری نگاه کرده‌اند.

۴ تقویت قدرت حاکمیت شما

در طول یکی از طولانی‌ترین مطالعات در جهان، روانشناسان به دنبال یک بررسی وضعیت یک گروه از کودکان بسیار باهوش بودند. محققان دریافتند که کسانی که در نهایت موفق به کسب موفقیت در زندگی شدند، در مقایسه با سایر افراد، برخی ویژگی‌های کلیدی داشتند که اغلب افراد کمتر موفق می شوند به آن دست یابند؛ از جمله پایداری و قدرت اراده.

خصوصیات “پایداری” و “قدرت اراده” می‌توانند بخشی از شخصیت کلی فرد باشند، اما اگر دارای این خصوصیات نباشید یا در وجود شما ضعیف باشند می‌توانید آنها را بهبود بدهید. لذت بردن از تعطیلات، یادگیری در مقابله با چالش‌ها و همچنان انتظار پاداش در مقابل کار سخت برای شما اغلب می‌تواند کلید موفقیت در زندگی باشد.

بنابراین، برخی از استراتژی‌هایی که می‌توانید برای ارتقای اراده خود از آنها استفاده کنید، چه هستند؟

سعی کنید خودتان را در موقعیت متفاوت قرار دهید. به عنوان مثال، اگر شما در حال تلاش برای کم کردن وزن هستید، اما زمان دشواری را از شیرینی‌های مورد علاقه خود دوری می‌کنید، در طول لحظات ضعف خود، قرار گرفتن در موقعیت‌های متفاوت می‌تواند راهی موثر برای جلوگیری از وسوسه باشد.

با ایجاد اهداف کوچک که نیاز است، برای رسیدن به اهداف خود، از قبیل اجتناب از مصرف تنقلات و شیرینی، شروع کنید. همانطور که توانایی خود را برای استفاده از توان اراده خود برای دستیابی به اهداف کوچک تقویت می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که اراده خود را در هنگام کار بر روی اهداف بسیار بزرگتر قوی‌تر می‌کنید.

۵ تمرکز بر انگیزه های ذاتی

این چیزی است که شما را بیشتر انگیز می کند؟ آیا متوجه می شوید که وعده پاداش های خارجی شما را برای رسیدن به اهداف خود حفظ می کند یا این که انگیزه های شخصی تر، ذاتی است که شما را الهام بخش می کند؟

در حالی که پاداش های بیرونی مانند پول، جوایز و دیگر انگیزه های خارجی می تواند مفید باشد، بسیاری از مردم متوجه می شوند که انگیزه بیشتری برای انجام کارها برای رضایت شخصی دارند.

اگر کارها را انجام می دهید زیرا از آنها لذت می برید، زیرا شما آنها را معنی دار می دانید یا به خاطر اینکه شما از اثرات کار خود لذت می برید، انگیزه های ذاتی خود را هدایت می کنید.

تحقيقات نشان داده است که اگرچه انگيزه ها مي توانند پيش بيني کننده بهتري از نوع عملکردي باشند، انگيزه هاي ذاتي در پيش بيني کيفيت عملکرد بهتر هستند.

بنابراین، شما می توانید احساسات انگیزه ذاتی خود را تقویت کنید؟

خودت را به چالش بکش. مردم اغلب متوجه می شوند که دستیابی به یک هدف که قابل دستیابی است اما لزوما آسان نیست، راهی عالی برای افزایش انگیزه برای موفقیت است. چالش ها می توانند شما را به یک کار علاقه مند کنند، اعتماد به نفس خود را بهبود بخشند، و بازخورد را در مورد زمینه هایی که می توانید بهبود بخشیده، ارائه دهید.

کنجکاو باشید به دنبال چیزهایی باشید که توجه شما را جلب کرده و می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کنترل را به دست گرفتن. اگر شما احساس نکنید که شما تاثیر واقعی بر نتیجه داشته اید، ممکن است دشوار باشد که انگیزه های ذاتی خود برای پیروی از هدف داشته باشید. به دنبال روش هایی باشید که بتوانید نقش فعال را ایفا کنید.

از رقابت نترسید ممکن است افراد دیگر در تلاش برای رسیدن به اهداف مشابه شما باشند، اما این بدان معنا نیست که شما باید از دست بدهید. این به شما چیزی را می دهد تا تلاش های خود را در مقایسه با شما انجام دهد و حتی می تواند به الهام بخشیدن به شما برای ادامه کار بهتر کمک کند.

۶ صفات پرورش به پتانسیل بالایی مرتبط است

روانشناسان مدتها تلاش کرده‌اند ویژگی های خاص یا ویژگی‌های شخصیتی را به موفقیت در زندگی و کار مرتبط سازند. شاخص مایرز بریگز (MBTI) یکی از ارزیابی‌های گسترده‌ای است که اغلب توسط شرکت‌ها برای آزمودن کاندیداهای شغلی استفاده می‌شود. با این حال، مشکل این است که این تحقیق اغلب نمی‌تواند نشان دهد که MBTI در واقع با عملکرد مرتبط است.

بر اساس برخی تحقیقات اخیر، ویژگی‌های خاصی وجود دارد که تمایل به موفقیت را ایجاد می‌کند.

محققان یان مک‌رای و آدریان فورنهام، شش ویژگی اصلی را شناسایی کرده‌اند که می‌توانند نقش خوبی در موفقیت مردم داشته باشند. با این حال، آنها توجه دارند که سطوح مختلف بهینه برای این صفات وجود دارد. فوران بیش از حد برخی از این ویژگی‌ها می‌تواند مانع موفقیت شود.

اگر شما در حال تلاش برای یادگیری نحوه موفقیت در زندگی هستید، در نظر بگیرید که چه کاری می‌توانید برای پرورش این ویژگی‌های کلیدی انجام دهید:

وفاداری

افراد داوطلب تاثیرات اعمال خود را در نظر می‌گیرند. آنها همچنین در مورد چگونگی واکنش و احساس دیگران فکر می‌کنند.

شما می‌توانید این ویژگی را با این موارد تقویت کنید:

فکر کردن درباره عواقب اقدامات

توجه به دیدگاه‌های دیگران

پذیرش ابهام

زندگی پر از شرایطی است که همیشه نتیجه آنها روشن نیست. افرادی که توان بالقوه زیادی برای موفقیت دارند قادر به پذیرش این ابهام هستند. به جای اینکه سخت و غیر انعطاف باشند، آماده هستند تا زمانی که شرایط مناسب شود، با شرایط فعلی سازگار شوند.

شما می‌توانید یاد بگیرید که ابهام را درک کنید در صورتی که:

به چالش کشیدن دیدگاه‌های شما و در نظر گرفتن نظرات و ایده‌های غیر از خودتان را یاد بگیرید

ترس از شرایط نا آشنا را بزدایید

مایل به تغییر باشید

ارزیابی دقیقی از تنوع شرایط و افراد داشته باشید

قابلیت تنظیم در شرایط متفاوت داشته باشید

علاوه بر توانایی پذیرش ابهام، موفقیت اغلب بر توانایی تغییر سریع شما بستگی دارد. برخی از راه‌هایی که می‌توانید این توانایی را تنظیم کنید:

سعی کنید موقعیت‌های دشوار را تغییر دهید. دیدن آنها به عنوان فرصت برای یادگیری و رشد لازم است.

برای تغییر آماده  شوید. اگر زمانی که وضعیت برنامه‌ها و یا شرایط تغییر کند، به عقب برگردید و به راه‌هایی برای مقابله با آن شرایط نگاه کنید.

شجاعت

اگر می خواهید بدانید که چگونه در زندگی موفق باشید، به ویژگی‌های موفق ترین افراد جهان نگاه کنید. چیزی که شما ممکن است سریعا پیدا کنید این است که آنها اغلب شجاعت زیادی از خود نشان می‌دهند. آنها تمایل دارند خطرات را حتی در مواجهه با شکست احتمالی به جان بخرند.

چه کاری می‌توانید انجام دهید تا تحمل خود در مقابله با خطر را افزایش دهید؟

استفاده از تفکر مثبت. تحقیقات نشان می‌دهد که مردم شجاع از احساسات مثبت برای غلبه بر ترس استفاده می‌کنند. بنابراین هنگامی که خودتان را از دل حوادث بیرون بیاورید، با تمرکز بر احساسات مثبت بیشتر به دنبال راه‌هایی برای غلبه بر احساسات منفی خواهید یافت.

در عین حال به یاد داشته باشید، با این حال، بودن بیش از حد در شرایط تحمل خطر، می‌تواند یک چیز بد باشد. ریسک بالا می‌تواند منجر به پاداش بالا شود، اما لازم است گاهی احتیاط به خرج داد.

کنجکاوی

افرادی که موفق هستند تمایل دارند در مورد جهان اطرافشان کنجکاو باشند. آنها همیشه مشتاق به یادگیری بیشتر؛ از جمله دانش و مهارت‌های جدید هستند.

شما می‌توانید حس کنجکاوی خود را از طریق این اقدامات افزایش دهید:

مرتبط کردن وظایف با منافع خود. به عنوان مثال، ممکن است فایل‌های ضمیمه را خسته‌کننده بدانید، اما به دنبال روش کارآمدتری برای طبقه بندی اطلاعات ممکن است به عنوان یک سازمان دهنده به نقاط قوت خود برسید.

یادگیری چیزهای جدید حتی اگر شما احساس می‌کنید که متخصص در یک موضوع هستید. همیشه چیزهای جدیدی برای کشف و مهارت‌هایی وجود دارد که می توانند منجر به بهبود کار شما شوند.

رقابت پذیری

افراد موفق می‌توانند از رقابت برای ایجاد انگیزه استفاده کنند، اما به شدت از افتادن در دام حسادت جلوگیری می‌کنند.

شما می‌توانید یک حس سالم از رقابت را با موارد زیر ایجاد کنید:

تمرکز بر پیشرفت‌های خود. به جای نگرانی در مورد بهترین بودن در چیزی، به پیشرفت خود توجه کنید. توجه داشته باشید که تا چه اندازه شما آماده و توانمند هستید و چه کارهایی را می‌توانید بهبود دهید.

خوشحال باشید که دیگران موفق می‌شوند و به دام حسادت نیفتید در عوض، از آنچه که دیگران به خوبی انجام می‌دهند خوشحال شوید و به عنوان یک منبع الهام از آنها یاری بگیرید.

با توجه به این ویژگی‌هایی که عنوان کردیم به این موارد هم دقت کنید:

برخی از ویژگی های شخصیتی و انواع آن ممکن است برای شغل‌های خاص مناسب‌تر از دیگر خصوصیات باشد.

با این حال، هیچ ویژگی خاص شخصیتی نمی‌تواند موفقیت را تضمین کند، و یا اینکه ضعف در آن صفات، فرد را به شکست برساند. در حالی که اختلاف نظر در مورد چگونگی تغییر شخصیت وجود دارد، پرورش برخی از این ویژگی‌های بالقوه ممکن است به شما کمک کند تا مهارت‌هایی را به وجود آورید که می تواند در بسیاری از جنبه‌های مختلف زندگی شما مفید باشد.

ختم کلام:

هیچ معیار موفقیتی وجود ندارد و مطمئنا هیچ پاسخی برای اینکه چگونه در زندگی موفق باشد وجود ندارد. با این حال، با نگاهی به برخی از عادت‌های افراد موفق، می‌توانید تاکتیک‌های جدید و استراتژی‌هایی را که می‌توانید در زندگی روزمره خود پیاده سازی کنید، یاد بگیرید. این توانایی‌ها را تقویت و پرورش دهید و در طول زمان ممکن است متوجه شوید که می‌توانید به اهداف خود دست پیدا کنید و به موفقیت‌هایی که در زندگی می‌خواهید برسید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۰۴

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code