زندگی

15 نکته برای بهتر شدن در جمع‌های کوچک

شما دعوت شده اید به شرکت در یک مهمانی، یا شاید عروسی یک دوست، یا حضور در یک گروه اجتماعی. شانس خوبی برای دیدار با افراد جدید، اما ممکن است شما از اضطراب برخورد با افراد جدید و شرایط ناآشنا مواجه شوید.

حوادثی مانند اینها، آدم‌ها معمولا به گفتگوهای کوچک با طرف معاشرتشان نیاز دارند، موضوعی که ممکن است اضطراب بیشتری را در افراد به ارمغان می آورند . یکسری تردیدها برای فرد ایجاد می‌شود، مثل: تو فکر می‌کنی من حتما باید به آنجا بروم، آخر من کسی را نمی شناسم. من واقعا باید بروم – اما نمی خواهم. از سخنان کوچک و معمولی متنفرم و …

بحث کوچک معمولا گفتگویی بی معنی و بی اهمیت ممکن است به نظر برسد. اما لازم نیست که اینطور فکر کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که گفتگوهای معنی دارتری دارند شادتر  هستند و اهدافشان بیشتر تحقق می‌یابند. صحبت‌های کوچک می‌توانند در صورتی که خوب انجام شوند و اطرافیان به حرف شما گوش فرا دهند ، به روابط جالب و معنی‌دار و مثبتی منجر شوند.

اما مکالمات واقعی با افرادی که نمی‌شناسیم سخت است. این راهنمایی‌ها می‌تواند استرس را از صحبت های کوچک و گفتگو با افرادی که نمی‌شناسید کم کند:

 1. ذهن خود را مرتب کنید.

اگر پیش‌بینی و نگرانی‌های طول هفته را فراموش نکنید، احساس ناراحتی در شما تشدید می‌شود، و خود را برای شکست آماده کرده‌اید. به یاد داشته باشید که چرا شما در حال رفتن به جشن یک دوست در روز خاص هستید، برای دیدار با دیگران علایق مشترک خود و یا ارتباط آن با دیگران را پیدا کنید.

 1. تصمیم بگیرید که قبل از رفتن ببینید با چه کسانی روبرو خواهید شد.

سعی کنید که شناخت نسبی از آدم‌های جمع پیدا کنید و این که دوست متقابل، یک طرفدار بیس بال یا یک صاحب کسب و کار مشخص است که محورهای گفتگو با آنها دستتان بیاید.

 1. بازی را از ذهنتان خارج کنید.

فریب ذهن می‌تواند یک راه حل ساده‌تر و بیشتر سرگرم کننده باشد. تعهد به حداقل یک ساعت بحث و یا برنامه‌ریزی برای ملاقات حداقل پنج نفر می‌تواند ذهن شما را وارد چالش یک بازی کند. این تغییر مسیر ذهن می‌تواند اضطراب را تسکین دهد و مکالمه را سرگرم کننده‌تر کند.

 1. مسئولیت دیدار دیگران را بپذیرید.

منتظر دیگران نباشید. شما اول سلام کنید. هنگامی که از دیگران انتظار دارید اولین حرکت را انجام دهند، ناامید خواهید شد. پس بهتر است خودتان پیش قدم آغاز ارتباط با دیگران شوید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید راحت تر خواهید بود.

 1. سایه نباشید

به جای سایه‌ی یکی از افرادی که قبلا می‌شناختید، خودتان را پیدا کنید و خودتان باشید.

 1. جواب‌های احتمالی خود را به سوال‌های جمع “آماده” کنید.

شروع گفتگو با یک فرد جدید می‌تواند سخت باشد سعی کنید، آماده جواب دادن به سوالاتی مانند ” شما این روزها مشغول چه کاری هستید؟” یا “به چه دلیل به این مهمانی آمده‌اید؟” باشید.

به عنوان مثال برای اینکه سوالات خود را آماده کنید:

 • چگونه میزبان را می‌شناسید؟
 • من متوجه نشدم شما یک طراح گرافیک هستید. شما چه نوع طراحی انجام می‌دهید؟
 • چرا تصمیم گرفتید به طراحی گرافیک بپردازید؟
 • اوه، من نیز در اصفهان به مدرسه رفتم! مکان‌های مورد علاقه شما در آن شهر کجاست؟
 • آیا تهران را به عنوان خانه می بینی؟ چگونه در این شهر زندگی می‌کنی؟

در عرض چند سؤال، می‌توانید به سمت محتوای بیشتر و مکالمه واقعی حرکت کنید.

 1. علاقه مند باشید.بیشتر از اینکه صحبت کنید؛ گوش بدهید

شما به طور طبیعی می‌توانید با سوالات ساده ای که طبیعی هستند شروع کنید اما برای جلب نظر دیگران به جای اینکه پر حرفی کنید، سعی کنید به حرف‌های دیگران گوش دهید.

 1. خودت باش

هیچ کس افراد جعلی را دوست ندارد. نقش کسی را که نیستید، بازی نکنید. تلاش برای داشتن هویت جعلی سریع مشخص می‌شود.

 1. نظر دادن و تحسین کردن.

چیزی را در هم صحبت خود پیدا کنید که شما واقعا می‌توانید به خاطر آن شخص دیگری را تحسین کنید و سپس به سوالی مبادرت ورزید، بنابراین این کار اشتباه نیست. تعریف کردن واقعی و درست از دیگران یک هنر است و اصلا ایرادی ندارد.

 1. طرح خروج بی نظیر.

هر مکالمه مسیر خاص خود را دارد که پس از تسلط به مسیر، ادامه‌ی آن راحت است. اما پایان طبیعی و خروج از گفتگو به نوعی سخت است. ممکن است شما در پایان یک مکالمه فقط بگویید “برای من ملاقات بسیار خوبی بود، و امیدوارم بهترین تعطیلات هفته آینده را داشته باشید.” بهتر است که دیگر کاری نکنید و یک گفتگوی مناسب را با یک پایان‌بندی خوب به پایان برسانید.

 1. با افرادی که می‌خواهید ارتباط برقرار کنید.

من اخیرا به یک رویداد جشن بزرگ رفتم و تنها میزبان آن جشن شلوغ را می‌شناختم. من متوجه شدم یکی دیگر از مهمانان وقت خود را با رفتن از این میز به آن میز می‌گذراند. تصمیم گرفتم با او هم صحبت شوم و خودم را معرفی کردم. ما یک مکالمه عالی داشتیم در حالی که کسانی که در اطراف ما بودند سعی داشتند با دوستان قدیمی خود روبرو شوند.

 1. معرفی کننده باشید

اگر با کسی صحبت می‌کنید و مهمان دیگری به نظر کمی ناراحت است، او را دعوت به گفتگو کنید. به یاد داشته باشید زمانی که شما افراد را به همدیگر معرفی می‌کنید ممکن است به شدت اعتمادساز باشد.

 1. آیا علایق دیگران را در نظر دارید؟

ممکن است موضوع مورد علاقه شما اصلا مورد توجه دیگران نباشد. شما ممکن است به کتاب یا تلویزیون علاقه داشته باشید، اما فرض نمی‌کنید که هر کس دیگری به این موضوع علاقه‌مند است؟ گفتگو را اندازه گیری کنید و به آن جریان دهید.

 1. انتظار نداشته باشید.

هر یک از دوستان شما، دوستان جدیدی خواهند داشت. انتظار نداشته باشید برخی از دوستان قدیمی تمام وقتشان را به شما اختصاص دهند به خصوص در جمع‌های شلوغ‌تر.

 1. عادت کنید

این عادت را به رویدادهای اجتماعی محدود نکنید. قبل از اینکه هدفون های خود را بردارید، به فردی که در کنار شما در هواپیما است سلام کنید. با پیشخدمت صحبت کنید. عادت به گفتن سلام و گوش دادن، مهارتی طلایی است که می توانید هر روز با آن کار کنید.

برخی از صحبت‌های کوچک را امتحان کنید و آنها را جدی بگیرید. صحبت‌های کوچک، روزمره و معمولی می‌تواند شروع یک دوستی و رفاقت طولانی باشد.

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “15 نکته برای بهتر شدن در جمع‌های کوچک

 1. جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

 2. shadi گفت:

  باسلام واحترام؛ مطالب عالی بود ، اینکه در عمل و در موقعیت برای خواننده کاربردی باشه خیلی مهمه و باید تکرار و تمرین در کناب همه موارد باشه. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code