زندگی, کسب و کار

10 ویژگی افرادی که در کارشان بهترین هستند

بهترین‌بودن به چه معناست؟ ویژگی افراد موفق چیست؟

در اینجا 10 سوال مطرح می‌شود که پاسخ‌دادن شما به آن‌ها می‌تواند این را مشخص کند که آیا شما جزو این گروه از افراد هستید یا نه؟
1. آیا شما فردی خوش‌بین هستید؟
شما نمی‌توانید به قله‌ای صعود کنید هنگامی‌که به وجود آن قله باور نداشته باشید و یا به این ایمان نداشته باشید که می‌توانید به قله صعود کنید. افراد خوش‌بین همواره بر این باورند که کارها را بهتر از آنچه تصور می‌شود، می‌توان انجام داد. همین باور هم به آن‌ها این انگیزه را می‌دهد که کارها را به بهترین شکل انجام دهند.
2. آیا شما به آینده امیدوار هستید؟
افرادی که به آینده امیدوارند همواره کمی جلوتر را می‌بینند. دید آن‌ها تنها منحصر به هم‌اکنون و همین‌جا نمی‌شود. آن‌ها آینده را روشن می‌دانند و باور دارند که اتفاقات بهتر از آنچه که هست رخ خواهد داد. آن‌ها امروز سخت تلاش می‌کنند اما به امید آینده زندگی می‌کنند.
3. آیا شما اهل رقابت سالم هستید؟
افراد موفق همواره زندگی را همچون یک مسابقه دو می‌دانند که رقیب آن‌ها پشت سرشان است و چیزی نمانده است تا به او برسد. این افراد از رقابت سالم لذت می‌برند؛ چراکه باعث می‌شود تا بر تنبلی و تن‌آسایی خود غلبه کنند. آن‌ها ایمان دارند که رقابت سالم رشد آن‌ها را به‌دنبال دارد. احساس رقابت آن‌ها را به‌سمت سریع‌تر حرکت‌کردن و پیروز‌شدن هل می‌دهد.
4. آیا شما برای مدیربودن تلاش می‌کنید؟
یکی از ویژگی‌های این افراد داشتن توانایی مدیریت است. دلیل آن که افرادی به مدیر تبدیل می‌شوند، این است که آن‌ها می‌خواهد که مدیر باشند. آن‌ها می‌خواند متفاوت باشند. آن‌ها می‌خواهند که خود را بالا ببرند تا بتوانند دیگران را به‌سمت جایگاه‌های بهتر مدیریت و هدایت کنند.
5. آیا به ایجاد ارتباطات فکر می‌کنید؟
موفقیت به‌تنهایی صورت نمی‌گیرد. افرای که به موفقیت می‌رسند از کمک‌های دیگران بی‌نیاز نیستند. اما چگونه این افراد دیگران را ترغیب می‌کنند تا در موفقیت آن‌ها سهیم باشند؟ با احترام‌گذاشتن به دیگران. با داشتن رفتاری دوستانه با دیگران. دیگران به این افراد کمک می‌کنند؛ چراکه آن‌ها نیز به دیگران کمک کرده‌اند.
6. آیا شما اهل بهانه‌تراشی هستید؟
این دسته از افراد وقتی که دچار اشتباهی می‌شوند و یا در کاری شکست می‌خورند، آن‌ها با قدرت می‌پذیرند و دوباره حرکت می‌کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا دفعه بعد آن کار را به‌خوبی و به‌درستی انجام دهند. آن‌ها به عملکرد خود تکیه می‌کنند، نه به گفته‌های خود. آن‌ها اهل بهانه‌تراشی نیستند. اشتباه خود را می‌پذیرند. سرشان را بالا می‌گیرند و برای تلاشی دیگر خود را آماده می‌کنند. شعار آن‌ها این است: «عذر و بهانه ممنوع، تنها عمل و نتیجه.»
7. آیا اهل رویاپردازی هستید؟
درحالی‌که بسیاری از افراد تنها به اندیشه‌های واقع‌گرایانه چسبیده‌اند، این افراد رویاپردازی می‌کنند و سپس برای رسیدن به این رویا تلاش می‌کنند و ریسک آن را هم می‌پذیرند.
8. شما به‌دنبال «خوب» هستید یا «عالی»؟
بسیاری از افراد معتقدند که «خوب» خوب است. اما این افراد معتقدند که «خوب» خوب نیست، بلکه دشمنی است که ما را از «عالی»بودن دور می‌کند.
9. آیا میراثی از خود به ارث می‌گذارید؟
افراد موفق و افرادی با خاصیت مدیریتی آنچه را که به دست می‌آورند، منحصر به خود نمی‌دانند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا بذرهایی را بکارند که بعد از آن‌ها نیز دیگران از آن‌ها تغذیه کنند. آن‌ها همواره برای رهبرهای آینده نشانه‌های خوبی از خود به‌جای می‌گذارند.
10. آیا شما به‌دنبال رشد شخصی خودتان هستید؟
این افراد همواره تلاش می‌کنند تا از جایگاهی که هستند، گامی فراتر بگذارند. آن‌ها از درجازدن خوششان نمی‌آید؛ چون می‌خواهند در کارشان ترقی کرده و ازلحاظ روحی، ارتباطی و ذهنی و … پیشرفت کنند. آن‌ها با هدف و برنامه خود را درمحیط‌ها و موقعیت‌هایی قرار می‌دهند که موجب ترقی آن‌ها شود. آن‌ها می‌دانند که پیشرفت فردی، خودبه‌خود صورت نمی‌گیرد و افراد باید «پیشرفت» را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code