۱۰ نشانه‌ای که می‌گوید شریک زندگی شما فوبیا تعهد دارد!

افتادن در دام عشق کسی که فوبیای تعهد دارد، کابوسی شبانه است؛ پس لازم است قبل از اینکه در دام فردی که فوبیای تعهد دارد، بیفتید و از کسی که نمی‌تواند با شما رابطه عاشقانه برقرار کند ناامید شوید، مراقب باشید. فردی با ترس از تعهد نیاز نیست تمام علائم را نشان دهد و به‌ احتمال‌ زیاد آن شرایطی را نشان می‌دهد که از آن بیشتر رنج می‌برد.

۱-روابط گذشته آن‌ها ‌کوتاه و غیرمتعهدانه است

اگر مردی که به شما توجه دارد، هرگز ازدواج نکرده و در گذشته یک‌سری روابط کوتاه‌مدت داشته است و درعین‌حال در سن جوانی هم نیست، احتمالا او نمی‌تواند یک رابطه طولانی‌مدت متعهد در آینده داشته باشد. اگر مدت برخورد عاشقانه شما طولانی شده، ولی در این رابطه طرف مقابلتان تعهدی جدی احساس نمی‌کند، بدانید که این، یک علامت هشدار است.

۲-آن‌ها هیچ تمایلی مبنی بر تعهد ازپیش‌تعیین‌شده برای قرار آخر هفته ندارند

برنامه‌ریزی برای آینده اصلا نیاز نیست و این مورد یکی از دلایل اصلی افرادی است که از فوبیای تعهد رنج می‌برند. درواقع آن‌ها ‌ترجیح می‌دهند برنامه همان روز یا از چند روز قبل بدانند.

۳-آن‌ها اجازه نمی‌دهند که تو بدانی آیا بالاخره در مهمانی شما شرکت می‌کنند یا نه!

فقط چنین فردی می‌تواند از اینکه موافقت خودش را ازقبل اعلام کند، بترسد. آن‌ها ‌برایشان گفتن «بله» برای قبول یک مهمانی یا ملاقات، هرچند که به‌شدت به آن نیاز داشته باشند، سخت است. آن‌ها ‌ممکن است بگویند شاید بیایم یا احتمالا می‌آیم، ولی ‌ترجیح می‌دهند نگویند که مطمئنا خواهم آمد.

۴-آن‌ها در صحبت‌هایشان از تعدیل‌کننده‌ها زیاد استفاده می‌کنند

اگر بادقت گوش بدهید، متوجه می‌شوید آن‌ها ‌بیشتر عبارات «احتمالا»، «شاید»، «گمان نکنم»، «من ممکنه…» و یا «من احتمالا نتونم…» را استفاده می‌کنند. اگر از آن‌ها ‌بپرسید کی از سرکار به خانه برمی‌گردند، آن‌ها ‌محال است که بگویند ساعت ۵٫ به‌جای آن خواهند گفت: احتمالا ساعت ۵ می‌رسم.

۵-آن‌ها ازنظر قوای جنسی بسیار فعال بوده و حتی می‌توان گفت که به‌نوعی بی‌قید هستند

این دسته از افراد مثل همه، نیاز به یک رابطه صمیمانه دارند. اما این نیاز آن‌ها ‌با نزدیک‌شدن به افراد دیگر برآورده نمی‌شود و برای جبران این قضیه، آن‌ها ‌ممکن است روابط فرازناشویی دارند و گاهی‌اوقات هم بسیار بی‌قید می‌شوند.

۶-بسیاری از روابط آن‌ها ‌تعریف نشده است

اگر شما با چنین فردی رابطه داشته باشید، به احتمال زیاد از رابطه‌تان زیاد راضی نخواهید بود. شما احتمالا از خودتان می‌پرسید که چطور رابطه‌ای با این فرد‌ دارید؛ با توجه به اینکه چندین سال است با او هستید.

۷-آن‌ها از کلمات عشق، علاقه و … استفاده نمی‌کنند

افرادی که فوبیای تعهد دارند، در ابراز احساساتشان با مشکل مواجه می‌شوند. آن‌ها ‌ممکن است از اینکه احساسی داشته باشند، بترسند؛ پس به احتمال زیاد ابراز عشق و علاقه نمی‌کنند.

۸-آن‌ها دوست ندارند از کلمات «دوست‌پسر»، «دوست‌دختر»، «نامزد» استفاده کنند

این افراد، ‌به‌راحتی از صحبت درباره وضعیت رابطه اجتناب می‌کنند یا اینکه ممکن است بهانه‌هایی برای اینکه چرا دوست ندارند از این برچسب‌ها استفاده کنند، ارائه می‌دهند.

۹-آن‌ها دوستان نزدیک زیادی ندارند

آن‌ها ممکن است افراد زیادی را بشناسند و حتی آن‌ها ‌را دوست خود بنامند، اما واقعا دوست نزدیکی ندارند. این بیشتر شبیه به این است که آن‌ها ‌کسی را ندارند تا درباره همه‌چیز با او گفت‌وگو کنند.

۱۰-آن‌ها افرادی پیش‌بینی هستند.

شما هرگز نمی‌فهمید طرف مقابلتان که فوبیای تعهد دارد، چه رفتاری خواهد داشت. یک روز ممکن است بسیار دوست‌‎داشتنی و تقریبا طبیعی به نظر بیایند و روز دیگر از شما دوری کند. رفتارهای او هیچ‌وقت شما را متعجب نخواهد کرد.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۰۴

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code