۱۰ ویژگی یک مدیر موفق

گوگل طی ۱۰ سال تحقیقاتی را درباره آنچه که “مدیر موفق” انجام می دهد، صرف کرد. این پروژه ۱۰ سال پیش با عنوان پروژه اکسیژن شروع شد و در نهایت منجر به تعیین ۱۰ ویژگی مدیران برتر شد.

اگر شما مدیرانی عالی دارید، نه تنها بهترین استفاده را از کارکنان خود خواهید داشت، بلکه بیشتر احتمال دارد که نیروهای کاری خود را به خوبی در کنار یکدیگر قرار دهید.

به همین دلیل ۱۰ سال است که گوگل تحقیقاتی را انجام داده است تا ببیند چه چیزی مدیر موفق را ایجاد می‌کند، بنابراین هر سازمانی می‌تواند رهبرانش را برای توسعه این رفتارها آموزش دهد.

سیر تحقیقات گوگل نشان داده که مدیریت در دوره حاضر مهارت فنی بسیار کمتر مورد نیاز است؛ و هوش احساسی مدیران در نتیجه این تحقیق بسیار مهم‌تر بود.

به گفته گوگل، در اینجا ۱۰ رفتار است که مدیر موفق باید نمایش دهد.

یک شرکت می تواند تمام پولی را که می‌خواهد صرف جذب، مصاحبه و استخدام بهترین افراد کند. در مقابل، اگر شما دارای مدیران عالی و رهبران تیمی هستید، نه تنها شما بهترین بازدهی کاری را از کارکنان خود دریافت خواهید کرد، بلکه احتمال دارد که مدیران و کارکنان شما به بهترین شکل در کنار هم قرار گیرند.

برای بیش از ۱۰ سال، گوگل تحقیقاتی تحت عنوان پروژه اکسیژن انجام داده است. هدف این تحقیق چیست؟ مشخص کردن آنچه که مدیر موفق می‌سازد، بنابراین شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند رهبرانشان را برای توسعه این رفتارها آموزش دهند. این تحقیق به این ترتیب در یک بازه زمانی ده ساله انجام شد، زیرا گوگل در طول سال‌ها شاهد بهبود قابل توجه در گردش کار، رضایت و عملکرد کارکنان بوده است.

در شکل کلی جالب توجه است که بدانید، مهارت فنی در دوره جدید تعریف مدیریت، دارای ارزش بسیار کمتر از حد ممکن است. برای مدیران بسیار مهم است که دارای مهارت‌های هوش هیجانی و توانایی درک احساسات و کنترل آنها باشند. این توانایی هم در مورد خودشان و هم در مورد نیروهای کاریشان صدق می‌کند.

بنا به تحقیقات گوگل، یک رئیس خوب از ۱۰ معیار زیر برخوردار است.

 1. یک مربی خوب است

به جای حل سریع هر گونه مشکل، بهترین مدیران مشکلات را به عنوان یک موضوع برای تدریس به کارکنان خود استفاده می کنند.

آنها تیم‌های خود را هدایت می‌کنند و بینش‌ها را در صورت نیاز به اشتراک می‌گذارند. این اجازه می‌دهد تا تیم تجربه ارزشمند به دست بیاورند و در حین کار رشد کنند.

 1. تیم خود را تحسین می کنند و به آن آزادی عمل می‌دهند

مدیران موفق به نیروهای تیم خود آزادی عمل مطلوب می‌بخشند: آزادی برای کشف ایده‌های خود، ریسک‌پذیری هوشمندانه و امکان اشتباه کردن. آنها همچنین ابزارهای فیزیکی مورد نیاز کارکنان تیم‌شان را فراهم می‌کنند و برنامه‌های انعطاف پذیر و محیط کار مناسب را فراهم می‌کنند.

 1. ایجاد یک محیط تیمی و توجه به موفقیت و رفاه

در یکی دیگر از ابعاد نتیجه پروژه تحقیقاتی اکسیژن، گوگل کشف کرد که بزرگ‌ترین کلید برای عملکرد مناسب تیم ایجاد یک محیط “روان شناختی” است.

همانطور که Google نشان می‌دهد:

در یک تیم با ایمنی روانی بالا، هم تیمی‌ها احساس امنیت می‌کنند تا خطرات و ریسک کاری را تجربه کنند. آنها احساس اعتماد به نفس می‌کنند که هیچکدام از اعضای تیم برای اشتباه، سوال کردن یا ارائه یک ایده جدید، مواخذه یا مجازات نخواهند شد.

به عبارت دیگر، تیم‌های بزرگ اعتماد را افزایش می‌دهند و مدیران موفق به ایجاد اعتماد کمک می‌کنند.

 1. سازنده و هدفمند هستند

بهترین مدیران عملکرد هم تیمی‌های خود را بهتر و آنها را تبدیل به ستاره می‌کنند.

اعضای این تیم‌ها نمی‌ترسند که دست خود را بالا بیاورند و سوال یا پیشنهاد خود را مطرح کنند. اعضا در یک تیم منسجم به یکدیگر کمک می‌کنند و به تیمشان انگیزه می‌دهند.

 1. اطلاعات را می‌شنوند و به اشتراک می‌گذارند

بهترین مدیران شنوندگان عالی هستند. این به آنها کمک می‌کند تا اعضای تیم خود را بهتر درک کرده و همدلی مناسب نشان دهند.

علاوه بر این مدیران موفق می‌دانند که دانش قدرت است. به همین دلیل است که آنها شفاف هستند و مایلند اطلاعات را با تیم‌هایشان به اشتراک بگذارند، به طوری که هم تیمی‌های آنها “چرا” را پشت “چه” می‌دانند.

 1. پشتیبانی از توسعه حرفه‌ای و بحث در مورد عملکرد

مدیران موفق، به شکل صادقانه و خاص، اعضای تیم‌شان را تشویق می‌کنند. اما در عین حال آنها نمی‌ترسند که انتقادات را هم مطرح کنند. مطمئن باشید که تشویق و انتقاد را به شیوه‌ای تاکتیکی و سازنده، مطرح کنید.

آنها همچنین با کمک به اهداف شغلی شخصی خود روی نیروهای خود سرمایه گذاری می‌کنند. با انجام این کار، آنها به طور طبیعی به تیم خود رسیدن به موفقیت انگیزه می‌دهند.

 1. دارای چشم انداز / استراتژی روشن برای تیم است

مدیران موفق دقیقا می‌دانند که تیم در حال حاضر، در چه وضعیتی به سر می‌برد، چه چیزی باید انجام دهند تا بتوانند به نقطه مورد نظرشان برسند. از طریق ارتباط خوب، آنها به تیم خود برای رسیدن به وضعیت مطلوب کمک می‌کنند.

آنها همچنین اطمینان پیدا می‌کنند که هر عضو تیم نقش فردی خود را در اجرای این استراتژی درک می‌کنند.

 1. دارای مهارت‌های فنی کلیدی برای کمک به تیم هستند

مدیران موفق مسائل حوزه کاری خود را از جمله کارها و چالش های روزمره درک می‌کنند.

اگر شما یک مدیر هستید که به یک حوزه کاری جدید جدید منتقل شده‌اید، زمان لازم است تا بدانید کارها چگونه انجام می‌شود و قبل از تغییرات شدید یا گرفتن مشاوره، در خودتان اعتماد به نفس ایجاد کنید.

 1. به طور موثر همکاری می‌کنند

مدیران بد از فعالیت کناره‌گیری می‌کنند و تنها نظاره‌گر رقابت تیمش در حوزه کار است.

در مقابل، مدیران موفق، تصویر بزرگتری از کار و موفقیت دارند. آنها به نفع شرکت و تیم وارد گود می‌شوند و تیمشان را تشویق می‌کنند که همین کار را انجام دهند.

 1. او یک تصمیم گیر قوی است

مدیران بزرگ تحریک‌کننده نیروها نیستند، اما آنها قاطع هستند. پس از شناخت حقایق و توجه به افکار و دیدگاه‌های اعضای تیم، آنها هستند که تصمیم می‌گیرند و امور را پیش می‌برند.

سپس از تصمیم‌گیری نهایی، آنها به این تصمیمات متعهد می‌شوند و عواقب مثبت و منفی را به عهده می‌گیرند.

حالا اگر شرکت شما می‌تواند مديرانش را در این ۱۰ ترغیب کند، آموزش دهد و این موارد را ارتقا دهند، شما می‌توانید اعتماد کنید و کارکنان شما هم از این مدیران الهام می‌گیرند تا بهترین نسخه موفقیت در کار و رشد و پیشرفت را مقابل خود داشته باشید. اتفاقی که گوگل در مورد خودش به آن رسیده و سازمان‌های موفق دیگر را هم مورد بررسی قرار داده است.

آنها به دنبال آن هستند، نه به این دلیل که باید. اما چون می‌خواهند به آن دست پیدا می‌کنند.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۳۷

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. Marykal
  12:08 2019/12/11

  how much does permethrin costl