چگونه میتوان خوش‌بین بود؟

گاهی اوقات، هنگامی که شما در مورد آنچه که در جهان اتفاق می‌افتد  فکر می‌کنید، سخت است که خوشحال و خوش‌بین باشید. این موضوع زمانی سخت‌تر است که مردم اطراف شما دائما در مورد همه چیزهایی که اتفاق می‌افتد شکایت می‌کنند و عموما بدبین هستند.

این بدان معنا نیست که شما مجبور به پیوستن به بدبینان هستید. در حقیقت، این بدان معنی است که هرچه بیشتر از هر زمان دیگری تا آنجا که امکان دارد خوشبین باقی بمانید یا خوشبین باشید.

مزایای خوشبینی

انتخاب خوش بینانه مزایای شگفت‌انگیزی ارائه می‌دهد. مطالعه‌ای از دانشگاه پیتزبورگ به این نتیجه رسید که زنانی که چشم انداز خوش بینانه‌ای دارند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در آنها ۳۰ درصد کمتر است.

مطالعه‌ی دانشگاه میشیگان، خوش بینی را به کاهش خطر سکته مغزی مرتبط می‌کند. علاوه بر این، تحقیقات منتشر شده در مجله پزشکی کانادا نشان می‌دهد که خوش‌بینان کمتر احتمال دارد که معلولیت را تجربه کنند.

خوش بینی یک انتخاب است

اگر فکر می‌کنید که شما یک بدبخت همیشگی هستید و هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید ذهنیت خود را تغییر دهید، بهتر است در مورد ذهنیت خود تجدیدنظر کنید. تحقیقات منتشر شده در مجله رفتار و روانپزشکی تجربی دو گروه از افراد را برای تست الگوهای تفکر خود مقایسه می‌کند.

گروه اول یک تمرین ۵ دقیقه‌ای را انجام دادند که شامل تفکر مثبت در مورد آینده آنها بود، در حالی که گروه دوم تنها زندگی روزمره خود را بدون تلاش برای فکر کردن به مسائل خوشبینانه تمرین کردند.

گروه اول به طرز چشمگیری میزان خوشبینی خود را نسبت به مدت دو هفته قبل افزایش دادند، زیرا بسیاری از آنها تنها پس از یک روز خوش‌بینی نتیجه این خوش‌بینی را نشان دادند.

اگر شما مایل به تبدیل شدن به یک فرد خوش‌بین با وجود منفی بودن فضا و اتفاقات اطراف خود هستید، پس می‌توانید به اقدامات مثبت فکر کنید و این چشم‌انداز خوش‌بینانه را با کسانی که اطراف شما هستند نیز به اشتراک بگذارید و روی آنها تاثیر بگذارید..

تصمیم بگیرید که خوشبین باشید

شما در زندگی خود امکان انتخاب دارید. شما می‌توانید روز خود را با تمیز کردن منزل یا مطالعه کردن بگذرانید. شما می‌توانید برای شام ​​بیرون بروید و یا در خانه بمانید و غذای خود را در تنهایی بخورید. شما می‌توانید قهوه را با دوستان قدیمی خود صرف کنید یا این فرصت را از دست بدهید.

در نهایت، می‌توانید تصمیم بگیرید مثبت باشید یا فقط می‌توانید روال عادی زندگی خود را ادامه دهید. یک فرد خوش‌بین در یک جهان منفی با تصمیم‌گیری مثبت و انتخاب هر روز مسیرهای تازه در زندگی، می‌تواند زندگی هر روزه خود را متفاوت و مثبت آغاز کند.

اجتناب از خون آشام‌های انرژی مثبت

شما ممکن است آنها را به عنوان “خون آشام‌های انرژی مثبت” و یا حتی “سمی” نامگذاری کنید. اما با این حال، بدبینان انرژی مثبت را از هرجایی که در آن حضور دارند می‌گیرند. این افراد فکر می‌کنند که جهان در اطراف آنها متمرکز است و اغلب آنها هیچ احساس همدلی برای دیگران ندارند.

مهم این است که مرزهای مشخصی را با افرادی که به طور مرتب در معرض بدبختی و منفی‌بافی هستند، ایجاد کنید. این ممکن است به این معنا باشد که شما باید چیزهایی را به دوستی بنویسید که «هر بار که به شما پیشنهاد می‌کنم ایده‌ای در مورد چگونگی بهبود وضعیت خود به شما نشان می دهم، اصرار می‌ورزید که هیچ چیز کاری پیش نخواهد رفت و درست نخواهد شد. من مطمئن نیستم که بتوانم با این ذهنیت به شما کمک کنم. “

این ممکن است به معنی فاصله گرفتن از یک نسل باشد که اصرار دارد پایان جهان به شکل بدی نزدیک است.

مقدار مصرف رسانه خود را نیز محدود کنید

تماشای داستان‌های غم‌انگیز بسیاری از اخبار و یا مصرف اخبار سیاسی بیش از حد در رسانه‌های اجتماعی می تواند توانایی شما برای حفظ یک “نیمه کامل” چشم انداز را کاهش دهد. سواد رسانه‌ای به شما کمک می‌کند که مصرف رسانه‌ای خودتان را متعادل کنید و از پی‌گیری و خواندن مداوم اخبار منفی خودداری کنید.

افکار منفی خود را درک کنید

خوب است که اذعان کنیم که چیزهای بد ممکن است اتفاق بیفتد. پس، نادیده گرفتن واقعیت مفید نیست.

در حقیقت، واقع گرایی می‌تواند کلید موفقیت شما باشد. اگر درباره‌ی یک مصاحبه آتی کاری بیش از حد مثبت هستید، آن وقت مطمئن هستید که آن کار را به دست خواهید آورد.

اگر با این حال، شما یک چشم انداز غریب منفی دارید، احتمالا شرایط شغلتان را خراب می‌کنید.

فکر می‌کنید، “هیچکس هرگز من را استخدام نخواهد کرد”، هنگامی که به اتاق مصاحبه می‌روید، کارفرمایی که قرار است شما را استخدام کند به شما نگاه می‌کند و احساس شکست را در شما درک می‌کند. عدم اطمینان شما ممکن است دلیل این باشد که شما استخدام نشوید.

یک چشم انداز سالم این است که به خودتان یادآوری کنید که همه چیز شما بهترین است و بدون در نظر گرفتن نتیجه، به خوبی خواهید بود. خوشبینی به شما کمک می کند تا باور کنید فرصت‌های روشن‌تر در افق پیش رو قرار دارند و شما می‌توانید در تلاش برای به دست آوردن این فرصت‌ها باشید.

هنگامی که فکر شما منفی است، یک لحظه برای ارزیابی واقع بینانه افکار خود وقت بگذارید. افکار غلط منفی منحرف کننده مسیر شما هستند و در مقابل افکار واقع گرایانه‌تر می‌تواند به شما کمک کند تا حس و حال خوشایند و سالم را حفظ کنید.

مثبت بودن در مورد دیگران

در حالی که کار شما این نیست که همه را خوشحال کنید، در مقابل تلاش کنید کسی را ناراحت نکنید. یک بار در روز، بازخورد مثبت را با کسی به اشتراک بگذارید.

در کار، کسی را در مورد یک سوال خوب و یا نکات برجسته‌ای که آنها در یک نشست مهم مطرح کردند، تشویق کنید.

در خانه، فرزندتان را ستایش کنید تا کار سختی که در تکالیف ریاضی خود داشته ارزشمند جلوه کند. یا به شریک زندگی خود بگویید که چقدر قدردان تلاش‌های او هستید.

ایجاد احساسات مثبت در دیگران باعث تأثیرات پایدار بر زندگی شما می‌شود. با این کار، فراموش نکنید که مثبت بودن را در خودتان به ارمغان می‌آورید. قبل از خواب، در مورد آنچه که در طول روز انجام دادید، فکر کنید. حتی اگر این روز به طور کلی معمولی بود، لازم است چیزی باشد که شما می‌توانید خود را تحسین کنید، حتما چیزهای به ظاهر ساده‌ای وجود دارد که باعث رضایت شما شود.

آینده‌ای مثبت را تصور کنید

نوشتن نظرات در مورد آینده خوش‌بینانه واقعا می‌تواند برای شما مفید باشد.

اگر شما نیاز به یک شیوه تمرینی دارید، این چیزی است که باید انجام دهید: ۲۰ دقیقه در چهار روز متوالی به نوشتن آنچه که می‌خواهید فردا، هفته آینده، ماه آینده و سال آینده انجام دهید، صرف کنید.

شما همچنین می‌توانید یک چالش جدی را در زندگی حال حاضر خود در نظر بگیرید و درباره نتایج مثبت فکر کنید.

تمرین قدردانی

فکر کردن درباره همه چیزهایی که باید از آن لذت ببرید، از آفتاب گرم تا آب زلال، می‌تواند به شما یک نتیجه فوری افزایش خوشبینی بدهد. شما حتی ممکن است تصمیم به نوشتن مطالبی در مورد آنچه شما را خوشحال می‌کند داشته باشید، که در آن همه چیزهایی را که باعث می‌شوید لبخند را در طول روز بر لبتان بنشاند، بنویسید.

اگر هیچ چیز دیگری وجود نداشت، لحظه ای توقف کنید، لبخند بزنید و از چیزهای خوب در زندگی خود سپاسگزار باشید. لذت بردن از لحظاتی که باعث می شود که شما یک زندگی خوب داشته باشید می‌تواند احساس قدردانی را در شما تقویت کند.

با حس اعتماد به نفس نسبت به کسانی که به شما در رسیدن به آن مکان شاد کمک کرده‌اند خوشبین باشید. به اشتراک گذاشتن قدردانی شما با دیگران، مزایای بیشتری را به شما می‌دهد. شما کمی شادی و تشویق را گسترش خواهید داد وقتی به دیگران بگویید که چقدر قدردان بودن آنها و کارهایشان هستید.

نامه ای به کسی که تأثیر مثبتی بر زندگی شما گذاشت، یک معلم، یک رئیس سابق یا حتی مادر خود بنویسید. در صورت امکان، این نامه را به آن شخص ارسال کنید.

اینها تمرین‌ها و قدم‌هایی بود برای درک و رسیدن به خوشبینی. چیزی که این روزها نیاز واقع همه‌ی ما است.

دسته بندی ها: زندگی

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۴۷

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code