چهل چاله تا کنکور

چهل چاله تا کنکور

چیزی تا بزرگترین آزمون سراسری ایران یعنی کنکور سراسری باقی نمانده است. در این میان اشتباهات زیادی وجود دارد که دکتر احمد حلت از آنها به عنوان چاله تعبیر کرده و سر راه داوطلبان کنکور سراسری قرار دارد.

دکتر احمد حلت یکی از موضوع‌های متعدد کتاب‌هایش را به این موضوع اختصاص داده و به عنوان مثال یکی از چهل چاله‌ی موردنظر را بررسی می‌کنیم:

 

 

چاله سوم

 

“شمردن زمان باقی‌مانده تا روز آزمون”

داوطلب با افتادن در این تله در واقع یک بمب ساعتی را در درون خود فعال می‌کند. بمبی که میزان ترس، التهاب و استرس داوطلب را بیشتر می‌کند تا جایی که به ناچار رو به مصرف داروهای مسکن و قرص‌های ضد اضطراب می‌آورد.

راه حل دکتر حلت:

هر چیزی که بهره مطالعه و راندمان یادگیری شما را کم می‌کند، مخرب و آسیب‌رسان است و باید بلافاصله حذف شود. حتی اگر یک پدیده به ظاهر معمولی و منطقی مانند تقویم زمانی باشد.

توصیه من به شما این است که فقط یک زمان به عنوان زمان پایان مطالعه و آمادگی برای آزمون برای خود تعیین کنید و یک برنامه‌ریزی کلی و انعطاف‌پذیر (و نه برنامه خیلی وابسته به زمان) برای مطالعه طرح‌ریزی کنید و بعد روز آزمون را فراموش کنید و به سراغ مطالعه و یادگیری بروید.

زمان از خودش هیچ قدرتی برای به زنجیر کشیدن و آزار رساندن به شما ندارد و این شما هستید که با جدی گرفتن زمان از طریق شمردن آن، باعث می‌شوید که مثل یک شمشیر آویزان بالای سر شما، باعث تهدیدتان شود.

مدت زمان باقیمانده تا آزمون را فراموش کنید و به کارهایی که تا آن موقع می‌توانید انجام دهید فکر کنید.

برای تهیه این کتاب می‌توانید از اینجا کتاب را تهیه و یا از طریق این لینک به pdf آن دسترسی پیدا کنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۰۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code