پرسش پاسخ کودک بخش۱۰

پرسش  پاسخ کودک بخش۱۰

آنچه در این مطلب می‌خوانید [ ]

پرسش۴۳:

پسر من دوازده سالش هست هم دروغ میگه و هم حرف گوش نمیده، هر روشی هم امتحان کردم ناموفق بوده راهنمایی کنید لطفا چه کنم؟

 

پاسخ:

پسر شما در حال حاضر وارد یک سن بحرانی شده یعنی سن بلوغ و شما در این سن تا حد زیادی باید انتظار هر نوع رفتار نابهنجاری رو داشته باشید. نوع برخورد و کنترل شما بسیار مهم هست. تا جایی که براتون مقدور هست پسرتون رو تحت فشار نگذارید و نخواهید که مداما از وی ایراد بگیرید. تلاش کنید مانند یک دوست با پسرتون رفتار کنید و این رو در نظر داشته باشید که این دوره مقطعی هست البته اگر شما ایشون رو تحت فشار قرار ندهید و نخواین مثل یک ناظم باهاش رفتار کنید . بگذارید در کمارتون احساس آرامش و امنیت داشته باشه. به مرور خواهید دید دروغ ها کمتر میشه.

 

پرسش۴۴:

پسر من هشت سال داره و اختلال یادگیری داره، رفتاراش خیلی بچگانه هست اما افکار و حرف زدنش یک جور دیگه، انگار دو تا شخصیت مستقل داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

 

پاسخ:

معمولا کودکان در این سنین چون از دنیای کامل کودکی و بازی وارد مرحله جدیدی از زندگیشون می شوند برای برقراری تعادل و درک مفاهیم جدید و یادگیری تا حدی دچار مشکل میشوند‌. کودک دنیای خود را کاملا تغییر یافته می بیند و با برخوردهای متفاوت تری از جانب پدر و مادر روبرو میشود که شاید پیش از این هرگز تجربه نکرده است. حالا او وارد مرحله جدیدی از زندگیش شده و با دوگانگی هایی مواجه میشود که برقراری تعادل بین آنها تا حدی سخت است، پس وظیفه شما به عنوان سرپرست و والدین پسرتون این است که زمان بیشتری بهش بدین و سعی کنید کم کم تغییر نقش ها و رفتارها و حتی بازی ها را برای وی مشخص کنید طوری که او تحت فشار قرار نگیرد. در واقع دوگانگی شخصیت وی به گذر وی از دوران کامل کودکی و بازی به دوره جدیدی از زندگی و بزرگتر شدن او مربوط میشود و جای نگرانی وجود ندارد.

 

پرسش۴۵:

سرگرمی های مفید و جذاب برای دوران قرنطینه پیشنهاد بدید لطفا!

 

پاسخ:

برای تعیین سرگرمی ها برای نوجوانان، شناخت شخصیت و علایق اونها بسیار مهم است ولی به طور کلی سرگرمی هایی که امروزه خیلی در بین نوجوان ها رواج داره بازی های کامپیوتری هست که در زمانهای طولانی اصلا توصیه نمیشه و این به نوع کنترل و مدیریت شما بستگی داره. ولی سرگرمی هایی که بتونن بسیار مفید باشند مطالعه و یادگیری یک هنر و یا صنعت هست. شما با توجه به بودجه ایی که برای فرزندتون در نظر میگیرید میتونید نوع سرگرمیشون رو هم تعیین کنید. مطالعه، تماشای فیلم های مناسب سن آنها و یادگیری یک هنر مورد علاقه و یادگیری یک زبان رو به شما پیشنهاد میکنم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۳۸

مقاله های مرتبط :