پرسش پاسخ ازدواج بخش۱۲

پرسش پاسخ ازدواج بخش۱۲

پرسش۵۶:

دو سوال داشتم: اول این‌که شما جذابیت را در پوشش و رفتار و ظاهر تعریف کردید. من به عنوان یك خانم می‌خواهم بدانم که موقع خواستگاری و ازدواج، آقایان بیشتر به کدام اهمیت می‌دهند. اگر از خودشان بپرسیم که راست نمی‌گويند. دوم این‌که به نظر شما کار اشتباهی است که من می‌خواهم همسرم پدر خوبی برای بچه‌هايم باشد. آخر وقتی این سوال را پرسیدم خواستگار محترم از تعجب چشمانش گرد شد. من که نمی‌توانم انکار کنم که یکی از دلایل اصلي ازدواج برايم این است که صاحب فرزند شوم با این‌که ۲۴ سالم است و از لحاظ تحصیلی فعالم ولی بچه برايم مهم‌تر از هر چیزي است. به نظر شما من چه کار بايد کنم؟

پاسخ:

بهترین پسر نیز ابتدا ظاهر شما را می‌بیند و البته به طرز رفتار شما نیز نگاه می‌کند. ولی یادتان باشد مغز سیگنال‌های جذابیت ظاهری را سریع‌تر از کورتکس خود که بخش‌های تحلیلی هست دریافت می‌کند. مثلا یک دختر خانم در جلسه خواستگاری یک کت و دامن خوش‌رنگ بنفش با تونالیته رنگی متناسب پوشیده و آرایش دلنشینی نیز دارد. حالا اگر تحصیلات خوبی هم داشت این آراستگی ظاهر بیشتر به دل می‌نشیند. برای پسر هم همین طور است! شیطنت یک پسر موفق تحصیل‌کرده خوش‌تیپ، خیلی به دل می‌نشیند تا خوشمزگی‌های یک پسر معمولی بدون دستاورد. مغز همه اطلاعات را کنار هم می‌گذارد و تحلیل می‌کند.
اما سوالتان درباره قابلیت پدر شدن یک خواستگار بسیار سنجیده است. توصیه ما این است که موقع دیدن دختر حتما بررسی کنند که می‌تواند مادر خوبی هم بشود یا خیلی طول می‌کشد به این بلوغ برسد.

 

پرسش۵۷:

من و یکی از بستگانم، پنج سالی به هم علاقه‌مند بوديم، اما به‌خاطر سطح سوادش و نداشتن کار دایم، پدرم مخالفت کرد و من با یک نفر دیگر نامزد شدم. بعد از دو ماه به مشکل برخوردیم و نامزدی به هم خورد. من هنوز همان پسر فامیلمان را دوست دارم و به احتمال زياد پدرم این‌بار رضایت می‌دهد، اما نمی‌دانم او هنوز مرا می‌خواهد یا نه؟ متاسفانه پسر خیلی خوبی هم نیست. لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ:

خوشبختی زناشویی محصول چند عامل است: رضایتمندی جنسی، حمایت و رضایت خانوادگی، امنیت نسبی شغلی و مالی زن و شوهر، تشابه و تفاهم و تعهد.
با توجه به چیزهایی که نوشته‌ای به نظرم با فامیلتان این بخش‌ها محقق نمي‌شود، حتی اگر دوستت داشته باشد. من توصیه می‌کنم درباره نامزدی به‌هم خورده‌ات بیشتر تامل کنی تا بتوانی با اعتمادبه‌نفس حاصل از این تجربه كاري كني و از روی ترس و ناامیدی تن به این انتخاب ندهی.

 

پرسش۵۸:

دختری ۲۵ ساله هستم و با آقایی آشنا شده‌ام که از من ۱۰ سال بزرگ‌تر است. ابتدای آشنایی‌مان گفتند که بی‌هدف وارد رابطه نمی‌شوند. اما حالا از آشنایی ما ۳ ماه می‌گذرد. ولی صحبتی از جدی‌شدن رابطه نشده، غیرمستقیم هم که اشاره کرده‌ام، رد نکرده و من مانده‌ام که چطور باید متوجه قصد دوستی‌اش شوم؟ چون نمی‌خواهم مستقیم بپرسم که فکر نکند می‌خواهم به سمت ازدواج با خودم مجبور یا هدایت‌اش کنم. ممنون می‌شوم راهنمایی‌ام کنید.

پاسخ:

شما در سن فوریت براي ازدواج نیستید پس می‌توانید با اعتمادبه‌نفس بیشتری این آقا را بررسی کنید. مرد ۳۵ساله احتمالا دنبال یک رابطه آینده‌دار است. از طرز برخورد، معرفی کردن به خانواده خود، سوالات جدی می‌توان فهمید چه‌چیزی در فكر او مي‌گذرد. وقتی یک مرد درباره نحوه خرج کردن زن یا میزان ساعت کاری‌اش می‌پرسد یا درباره خانواده دختر و سنت‌های ایشان سوال می‌پرسد، احتمالا جدی است ولی نکته این‌ است که این نحوه استنباط جدیت مرد، بدون زمان نیست یعنی ظرف چندماه آينده تکلیفش معلوم شود. وقتی نمی‌توانید مستقیم با ایشان صحبت کنید، با کمی کناره‌گیری او را متوجه می‌کنید که مساله‌ای وجود دارد و او خواهد پرسید و شما خواهید گفت که انتظار ندارید یک مرد ۳۵ساله دنبال زنگ‌تفریح باشد و به همین خاطر گیج شده‌اید! مردان پاسخ می‌دهند و می‌توانید به ایشان اعتماد کنید یا به پاسخ ندادن‌شان اعتماد کنید و معنی‌اش این است که رابطه بی‌مقصد است و باید سریع‌تر پیاده شوید.

پرسش۵۹:

حدود دو سالی هست که من با دخترخانمی آشنا شدم و کم‌کم با این‌که او را ندیدم، به او علاقه پیدا کردم و وابسته شدم، از من شارژ خواست و به‌تدریج شارژ خواستن او زیاد شد، بعد که در شهر دیگری دانشگاه رفت احساس کردم از من سوءاستفاده می‌کند، چون با استفاده از دوست داشتن من، پول می‌خواست و منم نمی‌خواستم در شهری غریب تنها بماند و کمکش می‌کردم، ولی واقعا احساس می‌کردم که دارد مرا گول می‌زند، الان هم می‌گوید که وضع مالی خانواده‌اش بد شده و نمی‌تواند از خانواده‌اش پول بخواهد و از من قول گرفته که مبلغی را بدهم، من واقعا نمی‌دانم که چنین آدمی را باید دوست داشته باشم یا ترکش کنم؟

 

پاسخ:

سلام من را پذیرا باشید، خیلی متاثر شدم که از حس‌های خوبتان سوءاستفاده شده است. در نظر داشته باشید که
۱٫ در ارتباط واقعی شناخت، دیدار، تاریخچه و واقعیات است نه فقط تلفن و چت و ایمیل…
۲٫ کسی که ما را بخواهد، هزینه‌هایش را می‌دهد و یک‌سویه هزینه دادن، نشان‌دهنده پریشانی رابطه است.
۳٫ بنا نیست زنگ‌تفریح یا رابین‌هود یک رابطه بشوید.
۴٫ سادگی شما ، گرگ درون دیگران را بیدار می‌کند. به‌جای هیولا جلوه دادن آن دختر (که حتما سوءاستفاده‌گر است)، ترجیح می‌دهم شما را به جدیت و قاطعیت در زندگی و برقراری رابطه سالم با زنی که شایسته همسری است، دعوت ‌کنم

پرسش۶۰:

من ۲۶ ساله‌ام و فوق ديپلم كامپيوتر دارم. سربازي‌ام هم تمام شده است. در حال حاضر كارشناسي ناپيوسته قبول شده‌ام. نمي‌دانم اين راه را ادامه بدهم يا خير. سن من مانع اين كار نيست؟ يعني من ۲ سال درس بخوانم ليسانس بگيرم، در حالی که مي‌گویند ليسانس‌ها بيكار هستند. من بايد دنبال كار باشم يا ادامه تحصيل؟ تصميم دارم تا ۳۰ سالگي ازدواج نكنم. شما مرا راهنمايي بفرماييد.

 

پاسخ:

سن شما برای گرفتن لیسانس مناسب است ولی سوال مهم‌تر این است که آیا اهل کار کردن هستید؟ وقتی ناپیوسته می‌خوانید می‌توانید درس هم بخوانید و در این مدت بتوانید برای ازدواج هم آماده شوید؟ مهارت اشتغال یعنی با کارهای ایران آشنا شوید. تفاوت چهار مفهوم کارمندی، خویش‌فرمایی، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری را متوجه شوید. خوب است که شما سربازی رفته‌اید و با آغاز کار نزد یک نفر كه صاحب كار است، ابتدا خم‌وچم کار را بیاموزید و بعد به لطف خدا مستقل شوید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۳۸

مقاله های مرتبط :