منهای شماره ۳۹۵

منهای شماره ۳۹۵

 

هر اتفاقی دو بعد دارد، حتی اگر در روانشناسی مثبت‌نگر از واژه‌هایی مثل شکست یا هر چیز منفی دیگر فرار کنیم یا آنها را نادیده بگیریم؛ اما با این وجود بعد منفی هر اتفاقی یک واقعیت است. اما اینکه شکست یا ناکامی چه تاثیری روی شما می‌تواند داشته باشد یک بحث دیگر است. شما می‌توانید مانند یک شاخه‌ی خشک در مقابل دشواری‌ها تاب نیاورید و بشکنید و یا مانند شاخه‌های منعطف در مقابل این اتفاقات تاب بیاورید و از این مرحله عبور کنید.

تاب‌آوری و عبرت گرفتن از ناکامی‌ها موضوع اصلی بخش تازه افزوده شده به مجله موفقیت یعنی منهای موفقیت است. بخشی که در چند شماره اخیر به ناکامی‌ها و شکست‌های افراد، شرکت‌ها و کشورها می‌پردازد و در عین حال تلاش دارد تا آنها را تحلیل کند.

 

 

 

در شماره مرداد یا ۳۹۵ مجله موفقیت هم پرونده منهای موفقیت به لیونل مسی ستاره بارسلونا اختصاص دارد. مسی در دو بعد باشگاهی و ملی قابل بررسی است. او در باشگاه بارسلونا یک ابرستاره موفق و در تیم ملی آرژانتین یک ناکام همیشگی است. مطلب اول پرونده با تیتر “رنج‌های لیونل” به قلم جواد حسینی نصر در واقع بررسی دستاوردهای مسی در این دو حوزه است. تا جایی که ناکامی‌های او در تیم ملی او را به مرز عصبانیت می رساند و می‌گوید: «من به توپ طلا اهمیتی نمی‌دهم. من فقط به خاطر شانس‌های از دست رفته عصبانی هستم. ما بهترین شانس را داشتیم. ما می‌دانستیم که نمی‌توانیم به بازی تسلط کامل داشته باشیم اما می‌دانستیم که چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم. من در حال حاضر به جایزه‌ام اهمیتی نمی‌دهم. من فقط می‌خواستم جام را بالای سرم ببرم و آن را به آرژانتین ببرم. درد و رنجی که من دارم خیلی زیاد است.»

 

 

 

مطلب دوم منهای موفقیت به قلم آمنه آدینه و با تیتر “ملی یا میلی” در واقع ریشه‌یابی دلایل شکست مسی در بازی‌های ملی با تیم ملی آرژانتین است. در این مطلب می‌خوانید که حتی باراک اوباما رییس‌جمهور سابق آمریکا هم به عدم موفقیت مسی در بعد ملی واکنش نشان داده و گفته: “حتی نابغه ترین افراد هم مجبورند تا با افراد دیگر همکاری کنند تا سبک خودشان را شکل بدهند. در آرژانتین با وجود آن که مسی فوق العاده در ترکیبشان است برای بردن جام جهانی مشکل دارند. کمتر افرادی هستند که بتوانند به تنهایی به موفقیت برسند. به طور مثال سالوادور دالی و پابلو پیکاسو به لطف همکاری با دیگر هنرمندان توانستند سبک خودشان را پیدا کنند. مثلا جرج بارکه، هنرمندی بود که با پیکاسو همکاری می کرد. توصیه ام به جوان‌ها این است که به این توجه کنند که کمتر افرادی به تنهایی توانستند موفق شوند.”

 

 

دو صفحه‌ی بعدی این بخش یعنی منهای موفقیت هم یک اینفوگرافیک شامل دستاوردهای باشگاهی و ملی لیونل مسی است. مسی در باشگاه بارسلونا تا امروز ۵۳ جام قهرمانی کسب کرده در حالی که افتخارات ملی او تنها به یک قهرمانی المپیک خلاصه می‌شود و این دستاوردهایی متفاوت با یک ابرقهرمان فوتبال است که یک جام جهانی یا حتی جام ملت‌های آمریکای جنوبی در ویترین افتخاراتش خالی است.

 

 

 

منهای موفقیت با مطلبی از ناهید مومن‌خانی با تیتر “به چه قیمتی” به پایان می‌رسد. مومن‌خانی در چند شماره اخیر به رازهای بدبختی پرداخته و این پنجمین راز بدبختی است که مطرح می‌کند. مطلب با این عبارت شروع می‌شود: معمولا اولین چیزی که با شنیدن واژه‌های «برد» یا «باخت» به ذهن می‌رسد، مسابقات ورزشی است. در این مسابقات، ورزشکاران تمام تلاش خود را می‌کنند تا رکورد خود یا رکورد جهانی را بشکنند و اگر شده، چند صدم ثانیه بالاتر ببرند.

حالا اگر می‌خواهید رکورد خودتان در زندگی را بشکنید یا ارتقاء بدهید این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم.

 

 

 

هر شماره مجله‌ی موفقیت در بخش منهای موفقیت منتظر یک موضوع یا فرد باشید که از ناکامی‌هایش درس بگیریم، از لیونل مسی تا ناپلئون، از یونان تا پیکان!

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۱۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code