پرونده

قبل از از ازدواج این نکات را به یاد داشته باشید

قبل از ازدواج

 

ازدواج شاید مهم ترین تصمیم در زندگی هر انسان باشد. افراد با ازدواج کردن وارد دنیای دیگری می شوند و تجربیاتی را از سر می گذرانند که تا پیش از آن هیچگونه شناختی نسبت آن نداشته اند. بسیاری از مردم، به واسطه همین عدم شناخت و داشتن سطح توقعی نابرابر با ظرفیت طرف مقابل در خلال زندگی زناشویی با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند. در این مقاله کوتاه به نکاتی اشاره شده که رعایت آن ها می تواند ما را در موقعیت انتخاب همسر آینده یاری رساند و از دچار شدن به مشکلاتی که پیش از این اشاره شد جلوگیری کند.

ازدواج بستری برای رؤیاهای شما نیست. اکثر کسانی که می‌خواهند راه صدساله را یک‌شبه بروند، افرادی هستند که در کودکی به هر دلیلی به رؤیاهای خود نرسیده و می‌خواهند آن‌ها خود را در ازدواج با یک فرد ثروتمند جست‌وجو کنند.

فراموش نکنید که اگر با هر نیتی به‌جز عشق و آرامش و تشکیل خانواده به ازدواج تن دهید، راه خطا را رفته‌اید چون آن به ثمر نمی‌رسد.

داستانهای عشقی را بی خیال شوید

داستان خیلی از فیلم‌های کلاسیک سینما درباره دختر فقیری بود که با پسر ثروتمندی یا برعکس ازدواج می‌کرد؛ اما این فیلم‌ها هیچ‌گاه سکانس بعدی را نشان نمی‌داد که چنین ازدواجی چه نتایجی در پی دارد.

تناسب مالی را جدی بگیرید

حواستان باشد که از نظر مالی با همسرتان هم‌سطح باشید یا حداقل امکاناتی داشته باشید که بتوان ثروت طرف مقابل را جبران کند. مثلاً اگر شخصی از نظر علمی جایگاه بالایی دارد می‌تواند علم خود را با ثروت طرف مقابل هم سنگ کند.

از قدیم گفته‌اند پول یکی از طرفین، نشان بدی در جان طرف مقابل است. این یعنی اگر برای ثروت با کسی ازدواج کنید تا پایان عمر هرچقدر هم که موفق شوید موفقیت شما به پای ثروت طرف مقابل نوشته خواهد شد. پس حواستان باشد اگر این حقارت را می‌پذیرید می‌توانید چنین انتخابی هم داشته باشید.

این سؤال اساسی را فراموش نکنید: آیا تو آینده خوبی خواهی داشت؟ این موضوع از هر ثروتی که طرف مقابل دارد ارزشمندتر است. جنبه، وجود و آینده خوب، سه اصل مهمی هستند که می‌شود از همین حالا هم در رفتار و منش وی آن‌ها را دریافت. پدر و مادرها نباید این نکته را دست‌کم بگیرند، به‌جای اینکه فرزندمان را بفروشیم باید از خود سؤال کنیم که آیا همسر آینده او جربزه و توان تولید ثروت را دارد؟

به گذشته‌ها نگاه کنید. اکثر خانواده‌ها که در حال حاضر دارای وضعیت مالی مناسبی هستند، در زمان ازدواج چیزی در بساط نداشته‌اند. آن‌ها معیارهای ازدواج را سنجیدند و با قلبشان برای هم یک زندگی را ساختند.

جمله معروفی است که می‌گوید: زنان قدرتمند، مردان را به مکه می‌فرستند. من می‌گویم وقتی زن و مرد کنار هم قرارمی گیرند قدرت یازده نفر را دارند و اگر هم دل باشند می‌توانند یک زندگی پر از برکت برای خانواده خلق کنند.

روز خواستگاری از همسر خود بپرسید، یک خرید بزرگ از نظر شما چیست؟ ببینید آیا می‌توانید آرزوی او را برآورده کنید؟ گاهی یک خرید بزرگ خریدن یک خانه است و گاهی یک گوشی موبایل. پس به یاد داشته باشید که با توانتان حرکت کنید و اگر نتوانید چنین رؤیایی را محقق کنید همان روز اول در مورد آن صحبت کنید.

روی زن‌ زندگی حساب کنید

آقایان به یاد داشته باشید، اگر می‌خواهید از نظر مالی رشد کنید، حساب‌وکتاب زندگی را به دست خانم‌ها بسپارید. آن‌ها با توجه به درآمد شما می‌توانند یک برنامه‌ریزی عالی داشته باشند و توقع زیادی از شما نخواهند داشت. وقتی خودشان مأمور بودجه باشند، زندگی را خواهند ساخت.

رویابافی نادرست نداشته باشید

خانم‌هایی که خوشبختی را لزوماً در ازدواج می‌بینند و می‌خواهند همه رؤیاهای خود را در خانه همسرشان پیدا کنند می‌گویند: از خدایی به این بزرگی یک شوهر می‌خواهم و از یک مرد ضعیف همه دنیا را. این نگاه نتیجه‌ای نخواهد داشت. زن و مردی که دوران مجردی با شکوهی دارند، زندگی فوق‌العاده‌ای خواهند داشت؛ اما اگر به دروغ‌هایی که به خود می‌گوییم و رؤیاهایی که در سر داریم بخواهیم جامه عمل بپوشانیم بهتر است جلوی آینه برویم و به خود بگوییم تنها کسی که می‌تواند آن‌ها را تحقق ببخشد خود ما هستیم.

روزی یک تالار بسیار مجللی برای دهمین سالگرد تأسیس خود می‌خواست جشنی را با حضور همه عروس و دامادهایی که در طول چند سال مراسم خود را در آنجا گرفته بودند برگزار کند. جالب آنجا بود که از میان حدود 300 زوج تنها 56 مورد هنوز با هم زندگی می‌کردند که این آمار بسیار خطرناک است. نمی‌گوییم هرکسی که ثروتمند است زندگی‌اش از هم می‌پاشد اما ازدواج‌های اجتماعی، سیاسی با انگیزه‌ای به غیر از زندگی پر صفا و عشق، معمولاً به شکست می‌انجامد.

تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد که تأثیر مشکلات مالی بر کاهش رضایت از زندگی زناشویی، حدود 15 درصد تعیین‌کننده است. نهایتاً این‌گونه می‌توان نتیجه گرفت که داشتن پول صرفاً خوشبختی نمی‌آورد ولی کمبود آن ممکن است خانواده را دچار بحران کند. به این نکته به‌صورت ویژه توجه کنید که باقی مسائل مهم زندگی مشترک رعایت شود وگرنه به‌صرف داشتن پول زندگی خوشی را به همراه نخواهید داشت.

یک فکر در مورد “قبل از از ازدواج این نکات را به یاد داشته باشید

  1. ک. فتاحیان گفت:

    سلام.
    جالب بود.
    به نظر من هم کسی که در دوران مجردی یک شخصیت قوی ، مستقل و خودساخته دا ره و به دنبال خودشناسی ، خود سازی و رشد فکری و شخصیتی خودش بوده ، کسیه که می تونه انسان لایق و مناسبی هم برای ازدواج ، همسر شدن و والد بودن باشه ولی متاسفانه در جامعه ما معیار اکثر مرد ها صرفا زیبایی زن و معیار اکثر زنها ، ثروت مرده و به قول یک جمله زیبا و پرمعنا (( در مملکتی که ارزش زن به زیبایی او و ارزش مرد به دارایی اوست ، دنبال شعور و انسانیت در آن جامعه نباشید )). با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code