زیبایی شرط نیست!!

زیبایی شرط نیست!!

یکی از شاگردان شیوانا غمگین و افسرده کنار جویبار نشسته بود و با چوب به سطح آب می زد. شیوانا کنارش نشست و احوالش را پرسید. پسر جوان گفت: “به دختری علاقه‌مند شده‌ام که صاحب جمال است و معصوم و با شرم. اما همان‌طوری که می‌بینید من بهره‌ای از زيبايي نبرده‌ام و پسران زیادی در این دهکده هستند که از من زیباترند. به همین خاطر خوب می‌دانم که هرگز جرات نخواهم کرد عشقم را به او ابراز کنم و باید به خاطر زیبا نبودن او را فراموش کنم؟”

شیوانا دستی به شانه جوان زد و گفت: “این احساس دلتنگی که در نگاه و دل و صدایت موج می‌زند، اسمش شور و عشق و دلدادگی است. می‌بینی که عشق، بدون توجه به چهره و جمال به قول خودت نه چندان زیبا، قلب تو را تصاحب کرده و این یعنی برای عاشق شدن حتما لازم نیست که فرد زیبا باشد. برای عاشق بودن و عاشق ماندن هم همین‌طور.

زیبایی فقط به درد نگاه اول می‌خورد تا توجه را به سمت خود جلب کند. وقتی نگاه در نگاه تلاقی کرد و جرقه عشقی ظاهر نشد، آن رخ زیبا دیگر به درد نمی‌خورد. اما نگاه تو با یک هم‌نگاهی به شعله عشقی پرشور تبدیل شده و این نشانه خوبی است. من جای تو بودم به جای کلنجار رفتن با خودم و چوب بر آب زدن گلی می‌چیدم و به خواستگاری یار می‌رفتم. فقط همیشه به خاطر بسپار که در مرام عاشقی زیبایی شرط نیست. عشق با خودش زیبایی را می‌آورد و همه چیز را زیبا می‌سازد.”

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code