تنها نظری که مهم است و می‌شود تغییرش داد!

تنها نظری که مهم است و می‌شود تغییرش داد!

سهیلا ثقفی

ما در طول زندگی نسبت ‌به نظر آدم‌های دیگر روی خودمان بسیار حساس هستیم؛ یعنی از کودکی، وقتی به سن تشخیص درست از نادرست می‌رسیم، هم‌زمان اطرافیان ما هم به‌طور موازی سعی می‌کنند نظر دیگران را برایمان مهم و تعیین‌کننده جلوه دهند و وادارمان کنند که بر اساس نظر دیگران، معیارها و استانداردهای زندگی خود را تعیین کنیم.

چه بسا در این میان، ما به الگوی خاصی علاقه‌مند باشیم، اما چون ممکن است نظر اطرافیان و بقیه آدم‌ها با ما یکی نباشد، بر‌خلاف میل خود عمل می‌کنیم و الگو و مدلی را برمی‌گزینیم که آن‌ها تایید می‌کنند. نیازمند تأیید دیگران بودن و مطابق میل و خواست بقیه رفتار‌کردن سبب می‌شود که به‌تدریج ارتباط طبیعی با درونمان را از دست بدهیم و برای امید ‌داشتن و انرژی‌گرفتن محتاج نظر آدم‌های بیرونی باشیم؛ حتی بسیاری اوقات این وابسته ‌بودن به نظر بقیه به آدم‌های غریبه کوچه و خیابان که نمی‌شناسیم، سرایت می‌کند و ما برای تأیید آدم‌هایی که اصلا نمی‌شناسیم، خودمان را مجبور می‌کنیم به‌گونه‌ای لباس بپوشیم و رفتار کنیم که نظر این غریبه‌ها را به‌سوی خود جلب کند.

در‌حال‌حاضر با تعداد زیادی آدم‌های متفاوت روبه‌رو هستیم که احساس می‌کنند دنیا دیگر برایشان جذابیتی ندارد و آن‌ها هر کاری انجام دهند، باز هم نمی‌توانند به حس رضامندی و سرور باطنی برسند. آن‌ها مدعی‌اند که با ایده‌آل‌های آرمانی جامعه بسیار فاصله دارند و هر روز هم این فاصله بیشتر می‌شود و در‌نتیجه، هر تلاشی برای رسیدن به شادی یا موفقیت یا خوشبختی بی‌فایده است.

گرفتن انرژی تأیید از دیگران باعث می‌شود که ما به‌جای نگاه‌کردن به درون خود، همواره چشم امیدمان به نگاه غریبه‌هایی باشد که هیچ کنترلی روی آن‌ها نداریم؛ به عبارتی، وابستگی به تأیید دیگران باعث می‌شود ما عملا برده و اسیر افرادی شویم که از رنج‌ها و احساسات ما هیچ نمی‌فهمند.

در آستانه سالگرد تولد مجله موفقیت هستیم؛ مجله‌ای که بی‌اعتنا به نظر و ایده کسانی که می‌گفتند تعریف موفقیت فقط این است و لاغیر و موفقیت جز این نمی‌تواند باشد، از همان ابتدا به شکلی متفاوت منتشر شد و مفهوم موفقیت را آن‌گونه معرفی کرد که واقعا بود.

دلیل محبوبیت روز‌افزون و پایدار موفقیت در همه این سال‌ها فقط و فقط این بود که تقلید دیگران را سرلوحه خود قرار نداد و همیشه تلاش کرد تا خودش باشد و نسبت‌به قبل خودش عالی‌تر و بهتر باشد؛

این همان پیام طلایی است که در آستانه سالگرد تولد موفقیت، من به شما تقدیم می‌کنم: «سعی کنید همیشه کاری را انجام دهید که مطمئنید درست است و همواره نظر خودتان را ارزشمندترین بدانید؛ زیرا تنها نظری است که واقعا مهم بوده و امکان تغییرش برایتان فراهم است. تا وقتی خودتان باشید، همیشه تأیید می‌شوید. شما منحصر‌به‌فردید و هیچ‌کس نمی‌تواند بی‌نظیر و یکتا‌بودن شما را انکار کند. این تکراری‌ها و تقلیدی‌ها هستند که هنگام مقایسه با نسخه بهتر از خودشان جایگزین می‏شوند. وقتی خودتان باشید، همیشه تنها انتخاب برتر خواهید بود.»

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

پس از کلیک بر روی اشتراک لطفا صندوق ورودی یا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۱۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code