زندگی

10 تکنیک کلیدی برای تقویت روحیه مبارزه طلبی

تقویت روحیه مبارزه طلبی

 

همه‌ی ما در مسیر زندگی در حال مبارزه هستیم مبارزه برای داشتن زندگی بهتر! در این مسیر گاهی اوقات روحیه خود را از دست می‌دهیم و از ادامه مسیر عاجر می‌شویم.

برای تقویت روحیه مبارزه طلبی باید نگاهی مثبت، خواب کافی، تغذیه‌ی خوب، یادآوری موفقیت‌ها و … داشته باشیم تا بتوانیم با ایجاد تغییر در زندگی باز هم به مسیر برگردیم.

 

مبارزه و مبارزه طلبی

زندگی همیشه آسان نیست زندگی یعنی مبارزه و تنها در زمانی که روحیه مبارزه طلبی شما بالا باشد در این جدال پیروز خواهید شد. با این حال فرصت زندگی کردن یک نعمت است که فراتر از درک ما می‌باشد.

در روند زندگی ما با مبارزاتی روبرو خواهیم شد که بسیاری از آنها باعث رنج و درد می‌شوند. بسیاری از مردم در مبارزات شخصی رنج خواهند برد، در حالی که دیگران وقتی که عزیزان خود را در درد مشاهده می‌کنند، رنج می‌برند.

برخی از مبارزات ما شامل تصمیم‌گیری است که باید گرفته شود، در حالی که برخی دیگر نتیجه تصمیماتی است که ما گرفته‌ایم. برخی از مبارزات ما ناشی از انتخاب‌های دیگری است که زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ما همیشه نمی‌توانیم همه اتفاقاتی که در این زندگی برای ما رخ می‌دهد را کنترل کنیم، اما می‌توانیم نحوه پاسخگویی به آنها را کنترل کنیم. بسیاری از مبارزات به عنوان مشکلات و فشارهایی ایجاد می‌شود که گاهی باعث درد می‌شوند.

اما با تمام این تفاسیر اگر بر این مبارزات فائق شویم زندگی شیرین‌تر از آن چیزی می‌شود که فکرش را می‌کنیم.

برای به دست آوردن پیروزی و گذر موفقیت آمیز از مبارزات خود، باید دیدی مثبت و روحیه‌‌ای بالا در زندگی داشته باشیم.

ما باید دریابیم که یک منجی شخصی داریم که در مواقع نیاز می‌توانیم به او اعتماد کنیم و به او رجوع کنیم این منجی کسی نیست جز خود ما. در واقع مهمترین فرد برای کمک به شما همان خودتان هستید.

ما همچنین باید اصولی را که خداوند برای کمک و دریافت نیروی لازم در طول مبارزات به داده است را به یاد آوریم و آنها را در اصول زندگی خود به کار ببریم.

همه ما در مسیر زندگی در حال مبارزه هستیم مبارزه برای داشتن زندگی بهتر! در این مسیر گاهی اوقات روحیه خود را از دست می‌دهیم و از ادامه مسیر عاجر می‌شویم.

برای تقویت روحیه مبارزه طلبی باید نگاهی مثبت، خواب کافی، تغذیهٔ خوب، یادآوری موفقیت‌ها و… داشته باشیم تا بتوانیم با ایجاد تغییر در زندگی باز هم به مسیر برگردیم.

 

نقش روحیه مبارزه طلبی در زندگی

یکی از جنبه‌های چالش برانگیز در زندگی افراد، ایجاد انگیزه و روحیه مبارزه طلبی است. زندگی طبیعتا سرشار از فراز و نشیب‌هایی است که اگر مدت طولانی باقی بماند می‌تواند ما را به دردسر بی‌اندازد.

گاهی اوقات ممکن است نتوانیم چالش‌های غیر منتظره پیش رو را کنترل کنیم؛ اما باید سعی کنیم برای مقابله با اتفاقات ناخوشایند زندگی، ناملایمات‌ و از بین رفتن اشتیاق که همه ما گه‌گاهی تجربه می‌کنیم ابزار‌ها، نکات و پیشنهاداتی که ارائه می‌شود را به کار ببریم.

اکثر افراد احساس می‌کنند اگر همه کارها را درست انجام دهند، سخت تلاش کنند و بجنگند قطعا پیروز خواهند شد و به هدف خود خواهند رسید؛ اما باید بدانیم که گاهی اوقات به هر دلیلی انجام درست و دقیق کارها تضمین نمی‌کند که قطعا پیروز خواهیم شد.

در چنین شرایطی باید دیدگاه خود را به زندگی عوض کنیم و روحیه مبارزه طلبی خود را از دست ندهیم.

وقتی وضعیت این چنین برایمان ناخوشایند می‌شود باید بتوانیم عقب بایستیم و از دور کاملا منطقی و آرام به اتفاقات رخ داده نگاه کنیم. البته که می‌دانیم همیشه هم آسان نیست؛ اما باید بدانیم که هرآنچه که در حال حاضر در حال انجام است قابل تغییر است.

تغییری مداوم که به ما کمک می‌کند تا ادامه مسیر واقعا غیرممکن احساس نشود.

می‌دانیم که توانایی دیدن مسائل به صورت کاملا منطقی و آرام به ویژه در لحظات ترس، استرس و ناامیدی کار بسیار مشکلی است. در این لحظات ایده‌های بعدی هستند که به کمک ما می‌آیند.

 

راهکار تقویت روحیه مبارزه طلبی

 

باید بدانیم که در مبارزه خود تنها نیستیم. ممکن است در حال حاضر جنگ ما با زندگی با سایر افراد متفاوت باشد اما یک چیز مشترک بین ما هست. همه ما مبارز هستیم.

شاید فکر نکنیم که هستیم، اما بی‌شک ما یک مبارز هستیم؛ ما هر روز برای مسئله‌ای می‌‌جنگیم. گروهی برای مادیات، گروهی برای گذران زندگی، گروهی برای رسیدن به آرامش، گروهی برای فتح قله‌های خوشبختی و…

شاید باورش برای شما سخت باشد اما هستند افرادی که برای رسیدن به آرامش درونی هم به طور مداوم در حال مبارزه هستند.

ما هر روز برای به دست آوردن چیزهای کوچک و بزرگ که دارای جنبه‌های مادی و معنوی هستند می‌‌جنگیم. می‌‌جنگیم تا زندگی بهتری برای خودمان و کسانی که دوستشان داریم بسازیم و این یکی از سخت‌ترین مبارزات است. در اینجا سعی داریم با ارائه چند راهکار به تقویت روحیه مبارزه طلبی در وجودمان بپردازیم.

 

چند راهکار برای تقویت روحیه مبارزه طلبی

راهکارهایی که به تقویت روحیه مبارزه طلبی کمک می‌کنند:

 

۱. روی ایده‌های مثبت تمرکز کنید

سعی کنید قبل از هر کاری روز خود را با نگرش مثبت به زندگی آغاز کنید. روی یک فکر، قصد یا ایده مثبت تمرکز کنید. این کار یک ذهنیت موثر و حال خوب را برای بقیه روز ایجاد می‌کند و سبب تقویت روحیه مبارزه طلبی خواهد شد.

برای خواندن مقاله افزایش تمرکز کلیک کنید.

 

۲. فعالیت‌های روزانه را افزایش دهید

دور‌تر از محل مورد نظرتان پارک کنید و کمی قدم بزنید، به مرکز خرید بروید، از پله‌ها بالا بروید و سعی کنید از گام‌های خود را بشمارید و سعی کنید حداکثر تا ۱۰ هزار قدم در روز که متخصصان توصیه می‌کنند قدم بزنید.

به کتاب فروشی بروید و کتاب‌های مبتدی در مورد موضوعات انگیزشی پیدا کنید و شروع به مطالعه کنید و یا از وب سایت‌ها استفاده کنید.

 

۳. خواب کافی داشته باشید.

حداقل ۸ ساعت از شبانه روز بخوابید کمبود خواب می‌تواند انرژی و انگیزه ما را تخلیه کند و بی‌شک برای تقویت روحیه مبارزه طلبی داشتن انرزی کافی ضروری است.

 

۴. تغذیه مناسب و کافی داشته باشید.

سعی کنید از غذا‌هایی استفاده کنید که به طور طبیعی انرژی را تقویت می‌کنند و به شما نیرو می‌دهند. مصرف کافئین را کمتر کنید. از خوردن قندهای غیر طبیعی پرهیز کنید چرا که معمولا یک انفجار انرژی ایجاد کرده و حال شما را بدتر می‌کنند.

غذاهای مناسب در زمان مناسب از روز می‌توانند تفاوت زیادی در روحیه و خلق و خوی ما ایجاد کنند. به دنبال غذاهایی باشید که به سلامت بدن و حافظه کمک می‌کنند مانند سیب، گردو، چای سبز و… که انرژی و سلامتی را به ما هدیه می‌دهند.

 

۵. موفقیت‌ها را برای خودتان یادآوری کنید.

برخی از افراد تمایل به تمرکز بر روی موارد منفی و شکست‌ها دارند. اگر شما هم این چنین هستید سعی کنید با تمرکز آگاهانه بر روی موفقیت‌های اخیر، خود را از این عادت بد دور کنید.

حتی شاید متوجه نباشید اما ترس از شکست همان تاثیرات منفی را بر روی شما و روحتان می‌گذارند که اگر با شکست رو به رو شوید تجربه می‌کنید.

نیازی به موفقیت‌های بزرگ و آن چنانی نیست. بیشتر روی موفقیت‌های کوچک روزمره تمرکز کنید. یک کار اخیر را که به خوبی انجام داده‌‌اید یا یک دستاورد خوب را به خود یادآوری کنید. وقتی بیشتر ذهن خود را به فکر موفقیت می‌اندازید احساس موفقیت بیشتری می‌کنید.

از این ترفند که بعضی افراد موفق استفاده می‌کنند بهره بگیرید: یک ظرف شیشه‌‌ای بزرگ روی میز خود قرار دهید. هر موقع که یک موفقیت، یک برد یا رسیدن به هدف کوچک را تجربه کردید، یک سنگ مرمر یا یک لوبیا درون ظرف بی‌اندازید. همین طور که ظرف در طول هفته‌ها و ماه‌ها پر و پرتر می‌شود از دیدن حجم موفقیت‌های خود انرژی می‌گیرید.

 

تقویت روحیه مبارزه طلبی در زندگی

۶. وارد اجتماع بشوید

روحیه مبارزه طلبی و در بین جامعه و اجتماع بودن با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارند. بیرون بروید و با مردم ملاقات کنید. با دوستانتان وقت بگذرانید و یا با کسانی تماس بگیرید که اخیرا با آنها صحبت نکرده‌اید.

از تجربه‌های دیگران بهره بگیرید و با آنها مشورت کنید. از طریق شبکه‌‌های اجتماعی و ارسال پیام کوتاه به طور مداوم با دیگران در ارتباط باشید.

 

۷. برای انجام هر کاری از ۱۰۰ درصد خودت استفاده کن

تمام تمرکز و استعداد خود را کاملا برای فعالیت فعلی خود به کار بگیرید هر چه بیشتر به کاری که می‌کنید توجه کنید نگرانی‌های کمتری خواهید داشت.

 

۸. سرگرمی داشته باشید

صرف نظر از اینکه سرگرمی شما چیست، با نقاشی، موسیقی، ورزش، نوشتن خلاقانه، آشپزی و… مرتبا خود را مشغول آن کنید.

سرگرمی‌ها به ما این امکان را می‌دهند که شاد باشیم و از عوامل استرس زا که باعث بی‌انگیزگی ما می‌شود دور شویم.

برخی از افراد در واقع راهی را پیدا می‌کنند که سرگرمی خود را به یک تجارت تبدیل کنند و این نیز یکی از بهترین راه‌های رسیدن به موفقیتی لذت بخش است که نقش تاثیرگذاری در تقویت روحیه مبارزه طلبی انسان دارد.

 

۹. یک کلاس آموزشی بردارید

به مغز خود تمرین دهید در یک کلاس کم هزینه یا بدون هزینه شرکت کنید که از طریق شهر‌ها، شهرستان‌ها و یا مدارس برگزار می‌شود.

 

۱۰. به خودتان پاداش دهید

همه ما باید نسبت به خودمان مهربان باشیم وقتی به هدفی رسیدید یا اتفاق خوبی در تجارت و کارتان افتاد به خودتان جایزه دهید.

برد‌های کوچک روزانه منجر به برد‌های بزرگ می‌شوند. می‌توانید با یک لباس جدید، یک ساعت خواب یا قرار ناهار با یک دوست قدیمی به خود جایزه دهید و از اتفاقات کوچک زندگی لذت ببرید.

و در آخر اینکه بهترین راه برای ادامه مسیر و تقویت روحیه مبارزه طلبی توجه به زمان شروع تغییر است. توجه داشته باشید که چه زمان خروجی شما کاهش می‌یابد یا مهلت مقرر را از دست می‌دهید.

با یک تغییر کوچک در روند زندگی به مسیر خود ادامه دهید. ایجاد تغییرات و تعدیل‌های کوچک می‌تواند شما را به مسیر درست برگرداند.

***

در این مقاله ما راهکارهایی برای تقویت روحیه مبارزه طلبی گفتیم. خوشحال می‌شویم اگر شما هم نظرات یا تجربه‌های خود را در این زمینه در قسمت نظرات در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code