کسب و کار, مقالات

با راه‌‌های ساده می‌شود پولدار شد

پولدار شدن

راه پولدار شدن

 

چندی پیش، یکی از نشریات معتبر غربی، مقاله‌ای نوشت که در داخل کشور هم ترجمه شد. در آن مقاله، چند راه پولدار شدن را ذکر کرده بود؛ به قلم کیمبرلی پالمر.  در این مقاله می‌خواهیم راه‌حل‌های عنوان شده در آنرا با هم بخوانیم.

***

1. ایجاد و ساخت یک برند یا تجارت جدید

خانمی که ناشر بود، باردار شد. در ماه‌های بارداری، فهمید که زنان سیاه‌پوستی که باردار می‌شوند، در معرض خطرات بیشتری هستند. تصمیم گرفت کتابی در این مورد بنویسد. کتابش با استقبال روبه‌رو شد. او چاپ‌های دیگری از این کتاب را روانه بازار كرد و دی‌وی‌دی‌های آموزشی کتاب را هم منتشر ساخت. در ضمن، 1868 خودمان را هم جزو این دسته می‌توان جای داد که با ایده پخش کالاهای متنوع شکل گرفته.

در ایران: کتاب‌های پَ‌نَ‌پَ جزو این دسته‌اند. کتاب‌های مترو را هم می‌توان جزو این دسته به حساب آورد.

 

بلاگ ساختن

2. وبلاگ بسازید

یک وبلاگ‌ساز می‌گوید که روزانه 14 ساعت و روزهای تعطیل، 6 ساعت کار می‌کند و سالانه، بین 30 تا 40 هزار دلار به دست می‌آورد. تازه از طریق وبلاگ، کار مشاوره هم به او ارجاع می‌شود. این ایده هم می‌تواند راه پولدار شدن شما باشد.

در ایران: یک‌ بار وبلاگی، ایده پیدا کردن کار برای روزنامه‌نگاران و صفحه‌آراها و خبرنگاران را پیاده کرد. آنها که دنبال کار بودند، تقاضایشان را در این وبلاگ مطرح و موقعیت‌های کاری هم مطرح می‌شد.

3. مهارت‌های فردیتان را بفروشید

هر کسی، از مهارت‌های فردی‌ای برخوردار است. می‌توانید آنها را به علاقه‌مندان خود بفروشید و از این راه پول دربیاورید. با استفاده از آگهی دادن و همچنین سایت‌های تبلیغاتی، می‌توانید این مهارت‌های فردی را به گوش دیگران برسانید تا مشتری‌ها پیدایشان بشود.

در ایران: کارهای سخنرانان انگیزشی موفقیت، همچون احمد حلت و علیرضا آزمندیان، فروش مهارت‌های فردی آنان است. کار مشاوران بورس نیز در همین گروه قرار می‌گیرد. مهارت شما، می‌تواند ویراستاری، آموزش درس‌های مختلف و هر کاری باشد که خوب انجامش می‌دهید.

4. خدمات جدیدی رو کنید

در سطح اینترنت، می‌توانید روی خدمات طراحی چهره، نوشتن نام بر روی یک دانه برنج… کار کرده و از این طریق، پولسازی کنید.

در ایران: طراحی لیوان‌هایی که عکس افراد موردنظر را روي لیوان چاپ می‌کنند یا با ریختن مایع گرم، عکس فرد موردنظر ظاهر می‌شود، از این جمله است. ارایه خدمات خانگی یا غذاهای خانگی نیز.

 

مشاوره دادن

5. مشاوره بدهید

ارگان‌ها و سازمان‌های مختلفی هستند که دنبال کسانی‌اند که به کارمندان و مخاطبان آنها، مشاوره بدهند. موضوع مشاوره؟ هر چیزی که در آن صاحب تخصص‌اید.

اولش رایگان این کار را بکنید، تا اسمتان جا بیفتد، تا بعدها بتوانید از این طریق پول دربیاورید.

در ایران: می‌توانید عکاسی یاد بدهید، یا طریقه سرچ کردن در اینترنت یا فتوشاپ و تدوین به زبان ساده و هزار کار دیگر. اگر استاد دانشگاه باشید، در زمینه تحصیلی‌تان و…

6. روی محصولات دیگران کار کرده و آنها را بفروشید

لازم نیست حتما خودتان چیزی تولید کرده، چیزی بنویسید یا از زمین خودتان محصولی برداشت کنید. می‌توانید روی محصول دیگران کار کنید و آنها را بفروشید. این جوری،‌ سرمایه کمتری هم می‌خواهد و خیالتان راحت‌تر است و دانش کمتری نیاز دارید؛ تنها باید هوش بیشتری داشته باشید.

در ایران: اکثر فروشگاه‌ها این کار را می‌کنند. کسانی که سی‌دی‌ها و کتاب‌های موفقیت را هم معرفی و به فروش می‌رسانند، جزو این دسته‌اند. این حوزه، بسیار گسترده است. می‌توانید روی یک محصول ولی با ارایه‌کنندگان متنوع کار کنید یا روی محصولات متنوع.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code