زندگی, کسب و کار

آنچه در مسیر موفقیت پیش رو دارید

شما می‌خواهید با همه‌ عشق و توانتان، تغییر رویاهایتان را آغاز و مسیر موفقیت را طی کنید. شاید عقیده‌ای خاص ذهنتان را پر کرده است و شما برطبق آن رفتارهایی می‌کنید که ناگزیر همیشه استرس دارید، نگران و آشفته‌اید و به خود آسیب می‌رسانید. این رویا و هدفی که ما از آن می‌گوییم و می‌خواهیم به آن برسیم، شما را به‌سوی مسیری ناشناخته هدایت می‌کند.

حالا که شما این خطر بزرگ را قبول کرده‌اید تا به رویاهایتان برسید، بیایید صادقانه درمورد چیزهای کوچکی که در این مسیر سخت با آن‌ها مواجه خواهید شد، بیشتر بدانید:

 

میخواهید شجاع باشید

شما قصد دارید در این راه از هیچ‌چیز نترسید و شجاع‌تر از دیگران باشید. احساس ترس درابتدای راه عادی است، اما امکان دارد به‌مرورزمان در وجودتان از بین برود. میل و رغبت شدید شما نسبت به آنچه عاشقش هستید، قوی‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید؛ چرا که می‌تواند ترس‌های خیلی بزرگ را هم شکست دهد تا شما به راهتان ادامه دهید.‌

 

دچار شک و تردید میشوید

گاهی‌اوقات در زندگی، روزهایی پیدا می‌شوند که تو را نسبت به راهی که برای هدفت در پیش گرفته‌ای، به شک می‌اندازند و اطمینان پیشروی را از تو می‌گیرند و مسیر موفقیت را مخدوش نشان میدهد.

شاید دلیلی که شک در دلِ شما انداخته شده و سد راهتان می‌شود، همانی باشد که آسایش شما را سلب کرده است؛ پس باید بررسی کنید که این دلایل، واقعی هستند یا تنها ترس شما از تغییرات بزرگی هستند که می‌خواهید در زندگی‌تان ایجاد کنید.

 

– مثل همیشه، شک محرمانه وارد خواهد شد

پس از رسیدن به هدف، شما آن را خواهید شناخت و هم به خودتان و هم آن خواهید خندید. شاید هم درحال طی‌کردن راهی بسیار طولانی هستید که شک به آن علاقه‌مند است. شک، برای هر صدایی که در راه به گوش می‌رسد، معنایی می‌سازد؛ درحالی‌که به‌جای این، شما می‌توانستید درحال دویدن و رسیدن به رویاهایتان باشید.

به فکر تغییر مسیر می‌افتید

شما سختی‌ها را می‌پذیرید و قصد می‌کنید که مسیر موفقیت را عوض کنید و اجازه ندهید تا دوباره به همان جای اول بازگردید. همان نقطه‌ امنی که همیشه شما را مثل قفس در خود گرفته بود و اجازه نمی‌داد به‌دنبال آرزوهایتان بروید.

مسئله‌ تغییرِ مسیر، کاملا صحیح است و شما به آن نیاز خواهید داشت. هدف یا رویای موردنظرتان از شما می‌خواهد تا رشد کنید و مسیرِ راهیابی به آن را نیز بیشتر بگشایید.

 

میخواهید رها کنید

شما تصمیم می‌گیرید که مثل بسیاری از مردم، خراب‌کاری کنید؛ یعنی همه‌چیز را رها کنید و بروید و بی خیال موفقیت و مسیر طی شده شوید.

گاهی‌اوقات مردمی ‌که در دایره‌ ارتباطات شما هستند، به‌شدت از «تغییر» می‌ترسند و نگران می‌شوند. قاعدتا آن‌ها می‌توانند از دوستان یا افرادی باشند که به شما بسیار نزدیکند. یادتان باشد اگر زمانی آن‌ها بخواهند شما را کنار بگذارند و راهشان را جدا کنند، شما نمی‌توانید جلویشان را بگیرید و خودتان را وارد بازی آن‌ها بکنید. تنها چیزی که شما می‌توانید انجام دهید این است که چگونه از اول برای رسیدن به اهدافتان، تلاش کنید؛ پس عاقلانه تصمیم بگیرید.

– گاهی پیش می‌آید که شما نسبت به تمامی ‌تصمیم‌هایی که تاکنون گرفته‌اید، تردید می‌کنید؛ البته این اتفاق ناگهان و در یک روز به‌خصوص برایتان اتفاق می‌افتد؛ روزهایی که تصمیم می‌گیرید همه‌چیز را رها کنید، تسلیم شوید و به زندگی گذشته‌تان بازگردید. شما باید بدانید این هم جزئی از مسیری است که در پیش دارید.

 

– اگر در مواقع نیاز، از دیگران بخواهید که به شما کمک کنند، مطمئنا راحت‌تر از قبل به پیش می‌روید و احساس رضایت و آرامش بیشتری خواهید داشت؛ زیرا شما درطول این سفر در برخی از موارد به این مسئله احتیاج پیدا خواهید کرد.

 

– عمیقا به فکر فرومی‌روید که واقعا این اتفاق برای شما خواهد افتاد یا خیر و سپس به‌سرعت رهایش می‌کنید؛ زیرا فکر می‌کنید که زندگی موردعلاقه‌تان که برپایه هوش و استعدادها است، بسیار دورتر از خود قدیمی ‌شماست و درنتیجه رسیدن به آن بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود.

مینا حسین‌نژاد

 

نوجوان موفق کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code