ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سرمقاله

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  >>

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 367

هیپنوتیزم شاخه‌ای از علم روان‌شناسی است که در آن به‌وسیله تلقین، سوژه در حالت خاصی از هوشیاری قرار می‌گیرد.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 366

اول جا دارد از همه شما بابت مهر و عشقی که در تلفن‌ها و پیامک‌هایی که به مجله خودتان هدیه دادید، قدردانی کنم و به احترام شما با عشق و آرامش، همچنان با تمام توانم راه خود را ادامه دهم؛ اما بعد، در این شماره در مورد تغذیه کودکان مطالب جذابی داریم. توصیه می‌کنم این پنج تکنیک را در زندگی خود جاری کنید تا معجزه را به چشم خود ببینید:

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 365

به لحاظ تاریخ مطبوعات ایران، در روزهای حساسی به سرمی‌بریم و فضای مجازی، فروش کتاب‌ها و مجلات را کمرنگ کرده است. گر‌چه موفقیت یارانی وفادار دارد که تا امروز همچنان چراغش روشن مانده است؛ اما حال فرهنگ مکتوب ایران خراب است. شخصا وقتی می‌خواهم مطلبی را بخوانم....

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 364

یاران من سلام این روزها در آستانه میلاد پیامبر بزرگ مسیحیت هستیم. در قرآن مجید 25 بار به نام «عیسی‌بن‌مریم» اشاره شده و خداوند متعال جایگاه والایی برای این پیامبر اولوالعزم قائل است؛ از این جهت میلاد حضرت مسیح (ع) برای ما مسلمانان

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 363

انگار همین دیروز بود که تصمیم گرفتیم مجله‌ای را منتشر کنیم که تفاوتی با مجلات دیگر و شرایط خاص اجتماعی زمان خود داشته باشد. کار آغاز و مثل یک چشم‌بر‌هم‌زدن ایام سپری شد. شرایط آن روزها بسیار عجیب بود و مردم مخاطب نشریه خاصی

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 362

هر بار که زمین می‌لرزد، کودکی وحشت‌زده به آغوش مادر پناه می‌برد؛ آغوش امن مادر اما نمی‌تواند از ویرانی زمین لرزه جلوگیری کند. کار از کار گذشته و خانه‌ای به یکباره فرو ریخته است. برای مدیر مسئول مجله خودتان این سوال پیش آمده که آیا نمی‌شود کاری کرد که از عواقب هولناک این حوادث طبیعی جلوگیری کرد؟ راستی خون مردم ژاپن از خون مردم ما رنگین‌تر است؟

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 361

یاد خدا آرام‌بخش قلب‌هاست رایانه تاثیر خود را در جهان به‌طرز عجیبی گذاشته است و امروزه رایانه‌ها با بازی‌هایی که ارائه می‌دهند، باعث شده‌اند که ضمن ویژگی‌های کلان و مثبت این تکنولوژی، موارد متعددی از اثرات مخرب آن‌ها هم گزارش شوند. اثرات مثبت این تکنولوژی چیست؟ • فرایند یادگیری را سرعت بخشیده است. • می‌توان با آن یک مطلب را می‌توان ده‌ها بار دید و خواند و مرور کرد. • در وقت و هزینه صرفه‌جویی شده است و چندین و چند اثر مثبت دیگر...

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 360

این روزها یکی از سریال‌های محبوب و ماندگار بعد از انقلاب، «شهرزاد»، به آخرین قسمت فصل دومش رسیده است. در این سریال پرطرفدار «حسن فتحی» که یکی از همکاران روان‌شناس ماست، با نگاهی تیزبینانه و با دیالوگ‌های خارق‌العاده که شاید بتوان گفت روی هر جمله آن ساعت‌ها فکر شده، هدیه خوبی به جامعه تشنه سریال‌های خانوادگی داد.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 359

به نظر شما، پدر و مادرها چرا هزینه و زحمت فرستادن فرزندان خود به انواع کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی را تحمل کرده و هرجور شده، امکان ادامه تحصیل تا عالی‌ترین سطح علمی را فراهم آورده و با دل و جان برای رشد و سلامتی و ورزیدگی فرزندانشان تلاش می‌کنند؟ دلیلش بسیار ساده است! آن‌ها این همه زحمت و رنج و هزینه را تحمل می‌کنند برای اینکه از یک جایی به بعد فرزندانشان روی پای خود بایستند و به‌صورت مستقل و به‌تنهایی گلیم خود را از آب بیرون بکشند؛ در‌واقع همه تلاش و تقلای والدین متعهد برای این است که فرزندانشان بتوانند بدون وابستگی به دیگران، با انواع مشکلات زندگی روبه‌رو شوند و به شکلی مناسب و عالی برای انواع مشکلات راه‌حل پیدا کنند.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 358

زمانی نه‌چندان دور باور عمومی بر این بود که به‌طور‌کلی اطلاع‌رسانی درخصوص رفتارهای نامطلوب کاری است اشتباه که منجر‌به افزایش اشتیاق یا حساس‌شدن افراد ناآگاه می‌شود. بر همین اساس هم سعی می‌شد با مسکوت نگه‌داشتن موضوعات از روی ترس، به نوعی پیشگیری صورت گیرد. پس از آنکه به دلایل مختلف از جمله شیوع بسیاری از بدرفتاری‌ها کنترل از طریق شیوه فوق، مکفی نبود، بخش نصیحت‌گر جامعه نسبت‌به اطلاع‌رسانی در‌خصوص مضرات رفتارها و عادت‌های غلط وارد عرصه پیشگیری شد؛ اما متاسفانه از آنجایی که در این مدل اطلاع‌رسانی جنبه سرزنش‌گری جامعه بیشتر از وجه حمایتی آن به چشم می‌آمد، نتیجه مطلوبی حاصل نشد.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 357

یاد خدا آرام‌بخش قلب‌هاست امروزه در ملاقات‌هایم با اقشار مختلف متوجه شده‌ام که اکثر مردم از اختلالات خواب رنج می‌برند. «زیگمون فروید»، روان‌شناس معروف، اعتقاد داشت رویا و خواب شاه‌راهی به ضمیر ناخودآگاه و نمایی از احساسات سرکوب‌شده در ذهن ناخودآگاه است، اما دانشکده رویاشناسی دانشگاه اوهایو یافته‌های جالبی را در مورد خواب مطرح کرد؛ بر اساس این پژوهش: 1. خواب حافظه را قدرت می‌بخشد.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 356

عاشق بیچاره هر جا که هست، از تپیدن‌های دل و از پریدن‌های رنگ، رسوا می‌شود. عشق یک‌طرفه به دو گروه تقسیم می‌شود: گروه اول آدم‌هایی که به‌صورت فکری، فقط در اندیشه‌های خود، نفسشان برای طرف مقابل می‌رود. آن‌ها فکر می‌کنند چون خودشان یار جانشان را دوست دارند، یارشان نیز به فکر آن‌هاست. اما گروه دوم علاقه‌شان را به زبان می‌آورند و با اینکه محبوبشان به آن‌ها جواب رد می‌دهد، باز هم حاضر نیستند واقعیت را بپذیرند. در روان‌شناسی علمی این‌گونه عشق‌ها را نوعی بیماری می‌دانند که دردسرهای عاطفی و روانی بسیاری در دل خود دارند. حالا برای اینکه از این دام خارج شویم، باید بتوانیم با افزایش هوش هیجانی، احساساتمان را مدیریت کنیم. برای رهایی از دام عشق یک‌سویه، برای عزیزان دل سرزمینم توصیه‌هایی دارم:

ادامه
<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  >>

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.